Митна справа

Міндоходів визначило часові нормативи для проведення контролю товарів і транспортних засобів

13.12.2013 / 10:35
Міндоходів визначило часові нормативи для проведення контролю товарів і транспортних засобів

Міністерством доходів і зборів України визначено граничні часові нормативи проведення контролю працівниками пунктів пропуску через державний кордон України. Відповідний проект наказу оприлюднено на веб-порталі відомства для обговорення.


У проекті чітко прописано та закріплено часові нормативи, згідно з якими здійснюватиметься контроль у пунктах пропуску, з урахуванням не тільки специфіки сполучення, а й видів контролю.

Так, митний контроль легкового автомобіля при перетині кордону «зеленим коридором» здійснюватиметься до 3 хвилин, товару — до 5 хвилин. Фітосанітарний та ветеринарний контроль для транспорту або товару триватиме до 30 хвилин, а екологічний — до 2 хвилин для транспорту та до 5 хвилин — для товару.

У документі також визначено часові нормативи, які відводяться для контролю автобусів, вантажівок і транспорту повітряного, залізничного та морського сполучення.

На думку фахівців Міністерства, такі нормативи сприятимуть вибірковості контролю товарів і транспортних засобів у пунктах пропуску, прискорять пасажиропотік і товарообіг через митний кордон України та водночас підвищать відповідальність працівників митних пунктів за безпідставне затримання та створення штучних перешкод при перетині кордону.

Ознайомитися з проектом наказу можна на веб-порталі Міністерства: http://minrd.gov.ua/diyalnist-/regulyatorna-politika-/regulyatorna-politika/2013-rik/122676.html

Також нагадуємо, що протягом місяця фізичні та юридичні особи, їх об’єднання можуть подавати зауваження і пропозиції до проекту наказу на адресу: електронну — domk@customs.minrd.gov.ua; поштову — 04119 м. Київ-119, вул. Дегтярівська, 11-г, Департамент митної справи Міндоходів України.


Прес-служба Міндоходів України