Новини

Майже 3,4 млрд. грн. спрямовано на оздоровлення довкілля

24.12.2013 / 10:17
Майже 3,4 млрд. грн. спрямовано на оздоровлення довкілля

З початку року до спеціального фонду зведеного бюджету надійшло близько 3,4 млрд. грн. екологічного податку. Порівняно з минулим роком надходження податку зросли майже на 30%. За аналогічний період минулого року на оздоровлення довкілля було сплачено близько 2,6 млрд. грн.

До спеціального фонду державного бюджету надійшло понад 2 млрд. грн. податку, що перевищує минулорічний показник на 76,8%.

За словами фахівців Міндоходів України, на зростання надходжень вплинуло розширення кола платників екоподатку. Так, відповідно до законодавства з 1 вересня поточного року до нього долучилися також громадяни, які здійснюють ввезення, виробництво та придбання транспортних засобів і кузовів до них, які надалі підлягають утилізації.

Загалом за статистикою Міністерства у 2013 р. екологічний податок в Україні сплачують 85,3 тис. платників.

Нагадаємо, що екологічний податок є основним джерелом фінансування заходів, спрямованих на захист навколишнього середовища та раціональне використання природних ресурсів. Розподіл цих коштів здійснює Держказначейство України відповідно до законодавства.

У поточному році екоподаток зараховується у таких пропорціях: до спеціального фонду державного бюджету — 53%; до спеціального фонду місцевих бюджетів — 47%.


Прес-служба Міндоходів України

«Гарячі лінії»

Дата: 1 серпня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42