Новини

Стартувала кампанія декларування доходів громадян

08.01.2014 / 12:52
Стартувала кампанія декларування доходів громадян

З 1 січня 2014 р. розпочалася кампанія декларування доходів громадян. Податкова декларація про майновий стан і доходи, отримані громадянами у 2013 р., подається до 1 травня 2014 р. до органів доходів і зборів за місцем реєстрації.

Обов’язок з подання річної декларації про майновий стан і доходи виникає у разі отримання:

  • окремих доходів, з яких при їх нарахуванні чи виплаті протягом 2013 р. податок не утримувався;
  • доходів від фізичних осіб, які не мають статусу податкових агентів (наприклад, дохід від надання нерухомості в оренду фізичній особі, яка не є суб’єктом підприємницької діяльності);
  • іноземних доходів.

Платнику податку не потрібно подавати декларацію, якщо він отримував доходи:

  • виключно від податкових агентів;
  • від операцій з продажу (обміну) майна, дарування при нотаріальному посвідченні договорів, за якими був сплачений податок на доходи фізичних осіб.

Крім того, подати декларацію можуть фізичні особи, які мають право на податкову знижку. У 2014 р. платники податку на доходи фізичних осіб, які бажають реалізувати своє право на податкову знижку за наслідками 2013 р., податкову декларацію можуть подати впродовж всього року.

Нагадаємо, що декларування доходів пов’язано з виконанням платниками податку на доходи фізичних осіб норм Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (зі змінами та доповненнями). Згідно з цим Кодексом громадяни зобов’язані подати та/або мають право подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи (податкову декларацію) за наслідками звітного податкового року для отримання податкової знижки та повернення частини сплаченого ними із заробітної плати податку.

Шановні громадяни!

Міністерство доходів і зборів України закликає платників сумлінно виконати свій громадянський обов’язок та своєчасно подати декларації.


Прес-служба Міністерства доходів і зборів України