Новини

Розширено перелік країн, з якими Міндоходів обмінюватиметься податковою інформацією

11.01.2014 / 16:40
Розширено перелік країн, з якими Міндоходів обмінюватиметься податковою інформацією

Україна як член Секретаріату Глобального форуму з прозорості та обміну податковою інформацією отримала можливість здійснення взаємної податкової співпраці з низкою офшорних юрисдикцій. Велика Британія, Нідерланди та Данія поширили дію Конвенції про взаємну адміністративну допомогу в податкових справах Ради Європи та ОЕСР на частину своїх територій, обмін інформацією з якими раніше був неможливим. 

До цього переліку увійшли Ангілья, Бермудські Острови, Британські Віргінські острови, Кайманові острови, Гібралтар, Острів Мен (Велика Британія), Аруба, Кюрасао, Сінт-Мартен (Нідерланди), Фарерські Острови та Гренландія (Данія). Крім того, на Монтсеррат та острови Тьоркс і Кайкос така дія вже поширювалася.

Аналітики Міндоходів України розширення зазначеного переліку вважають кроком до нових податкових взаємовідносин з цими країнами, оскільки досі багаторічні переговори щодо укладення угод про обмін податковою інформацією були безрезультатними. Відтепер же Україна як сторона Конвенції про взаємну адміністративну допомогу матиме законні підстави для здійснення податкового обміну з цими офшорними юрисдикціями, а це, у свою чергу, дасть можливість ефективніше запобігати схемам ухилення від оподаткування.

Зазначена багатостороння Конвенція пропонує широкий вибір форм взаємної податкової співпраці, серед яких обмін інформацією за запитом, спонтанний обмін інформацією, проведення податкових перевірок за кордоном, здійснення одночасних податкових перевірок, надання допомоги в стягненні податків та податкової заборгованості.


Прес-служба Міндоходів України