Новини

Міндоходів України посилено захист електронної звітності

13.01.2014 / 16:25
Міндоходів України посилено захист електронної звітності

Акредитований центр сертифікації ключів ІДД Міндоходів (далі — АЦСК ІДД Міндоходів) з 1 січня 2014 р. перейшов на використання двох посилених сертифікатів відкритого ключа. Як стверджують фахівці Центру, такий формат криптографічних повідомлень підвищить захист і безпеку подання звітності в електронному вигляді за допомогою електронного цифрового підпису та забезпечить високий рівень надійності захисту конфіденційної інформації.

Система цифрового підпису передбачає, що кожен користувач має свій таємний ключ, який використовується для формування підпису (шифрування інформації), а також відповідний цьому таємному ключу відкритий ключ, який міститься в Сертифікаті відкритого ключа, призначений для розшифрування ЕЦП і одержання інформації, що знаходитиметься у звіті.

Таким чином, з 01.01.2014 р. для шифрування та розшифрування інформації, яку використовують фахівці та клієнти Міндоходів, потрібно два окремі сертифікати, що унеможливить підробку ключів і посилить захист інформації від несанкціонованої модифікації сторонніми особами.

Зазначені нововведення передбачено наказом Адміністрації Держспецзв’язку України від 18.12.2012 р. № 739 «Про затвердження Вимог до форматів криптографічних повідомлень», зареєстрованим у Мін’юсті України 14.01.2013 р. за № 108/22640.

Усі посилені сертифікати, сформовані до дати набрання чинності даним наказом, обслуговуватимуться до закінчення їх строку чинності. Тобто сертифікати, отримані до 01.01.2014 р., дійсні та діятимуть з моменту їх отримання два роки.

У зв’язку з нововведеннями АЦСК ІДД Міндоходів розроблено нові форми реєстраційних документів, які можна завантажити з його офіційного інформаційного ресурсу http://acskidd.gov.ua

Додатково повідомляємо, що використання нових реєстраційних документів для органів державної влади, місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій державної форми власності є обов’язковим з 01.01.2014 р. Усі інші суб’єкти господарювання, у тому числі фізичні особи, можуть використовувати старі форми реєстраційних документів до завершення перехідного періоду (з 01.01.2014 р. до 13.01.2014 р. включно).

Довідково: Для самостійної генерації ключів необхідно використовувати оновлену настанову користувача на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД Міндоходів, яку можна переглянути тут: http://www.acskidd.gov.ua/download/manual/EU13OManual.pdf


Прес-служба Міндоходів України