Митна справа

Прострочені через затримки оформлення гуманітарні вантажі звільнятимуться від плати за зберігання на складах Міндоходів

16.01.2014 / 14:36
Прострочені через затримки оформлення гуманітарні вантажі звільнятимуться від плати за зберігання на складах Міндоходів

Гуманітарні вантажі та товари, що вимушено залишаються на складах органів доходів і зборів понад нормативно встановлені терміни через затримки розгляду питань про їх визнання гуманітарною допомогою, звільнятимуться на цей період від плати за зберігання.

Таке рішення було ухвалене сьогодні на засіданні уряду за пропозицією Міндоходів України, а також Мінфіну України та Мінсоцполітики України.

«Представники благодійних організацій неодноразово зверталися до нас із цим питанням. У межах своєї компетенції Міністерство доходів і зборів зробило все можливе для вирішення проблеми. Рішення уряду дасть можливість звільнити від додаткових витрат отримувачів гуманітарних вантажів та пришвидшити надання благодійної допомоги тим, хто її потребує», — розповів Міністр Олександр Клименко.

Зокрема, прийняте Кабінетом Міністрів України розпорядження передбачає, що до терміну зберігання на складах органів доходів і зборів товарів та вантажів, визнаних гуманітарною допомогою, не включатиметься період з дня, коли функції спеціально уповноваженого державного органу з питань гуманітарної допомоги було передано від Комісії з питань гуманітарної допомоги при Кабінеті Міністрів України до Мінсоцполітики України (2 грудня 2012 р.), до 11-го дня після дати набрання чинності розпорядженням.

Нагадаємо, у цей період виникли затримки в розгляді питань про визнання вантажів гуманітарною допомогою, що, у свою чергу, стало причиною нарахування витрат за зберігання товарів на складах митниць, як передбачено Митним кодексом України. Унаслідок цього отримувачі гуманітарної допомоги, що є неприбутковими організаціями та неспроможні оплатити такі витрати, втрачали можливість отримати товари гуманітарної допомоги, які накопичуються на складах митниці.  


Прес-служба Міндоходів України