Новини

Німецький агробізнес працюватиме в Україні

22.01.2014 / 15:36
Німецький агробізнес працюватиме в Україні

Німецький аграрний бізнес готовий активно виходити на вітчизняний ринок та інвестувати в сільське господарство України. Для цього створено майже всі умови. Проте є ще низка питань, які необхідно вирішити: зокрема, спростити умови оподаткування, механізми отримання різноманітних дозволів і сертифікатів. Про це йшлося на зустрічі заступника міністра аграрної політики та продовольства Олександра Сеня з представниками німецького аграрного бізнесу в Берліні.

Участь у ній взяли близько 20 представників аграрних підприємств, профільних асоціацій і організацій ФРН, у тому числі тих, які представляють галузі рослинництва, сільгоспмашинобудування, виробництва засобів захисту рослин, тваринництва, зернотрейдери. Вони зауважили, що готові розширювати партнерські відносини з Україною, зокрема виходити на її ринок та інвестувати в АПК. Проте для ефективнішої співпраці потрібно спростити ведення бізнесу в Україні, зокрема умови оподаткування, механізми отримання різноманітних дозволів і сертифікатів. У свою чергу Олександр Сень наголосив, що наразі вже тривають заходи щодо дерегуляції підприємницької діяльності. Такі завдання ставить і Президент України Віктор Янукович.

«Ми зацікавлені в тому, щоб займатися сільським господарством в Україні було не лише вигідно, а й зручно. Тому зараз активно здійснюються заходи щодо дерегуляції ведення бізнесу. Окрім цього, ми оперативно намагаємося усувати всі перешкоди для аграріїв. І вже бачимо позитивні результати, про які говорять представники німецького бізнесу», — зазначив заступник міністра.

Олександр Сень змалював ситуацію у галузі засобів захисту рослин, а саме їхніх перевірок. Так, зараз під час ввезення цих засобів в Україну перевіряється кожна партія. Але через те що їх виробники стикнулися з суттєвими проблемами, нині розглядається можливість спрощення цього механізму. Зокрема, на митниці планують здійснювати лише документальний контроль. А партії перевірятимуться вибірково. Виробники ж, які не були помічені в порушеннях, перевірятимуться у заздалегідь визначені терміни.

Також сторони обговорили питання спільного виробництва сільгосптехніки, контролю над сівозмінами, генетично модифікованих продуктів, повернення ПДВ під час експорту зерна, мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення.


За повідомленням прес-служби Мінагрополітики України