Новини

Приватизовані за останні чотири роки підприємства сплатили втричі більше податків

27.01.2014 / 17:16
Приватизовані за останні чотири роки підприємства сплатили втричі більше податків

Підприємства, що були приватизовані протягом останніх чотирьох років, сплатили державі податків у 3,25 раза більше, ніж платили до приватизації. Про це в ефірі програми «Національний інтерес» Банківського телебачення повідомив Голова Фонду державного майна України Олександр Рябченко.

За словами керівника Фонду, такі дані отримано в результаті аналізу діяльності приватизованих у 2010 — 2013 рр. підприємств, який провів Фонд держмайна.

«Приватизація має проводитися для того, щоб підприємства після неї працювали краще. Це її головна мета. Не просто надходження до бюджету, а саме розвиток підприємств. І з 2010 року ми проводимо приватизацію так, щоб ця мета була досягнута. Щоб на підприємства приходили інвестори, готові вкладати в них кошти, зацікавлені в їхньому розвитку, - заявив Голова ФДМ України. — Тепер ми вирішили проаналізувати, чи є позитив від того, що ми робимо, на що орієнтуємось. І ми справді переконалися, що все робимо правильно — підприємства стали працювати краще».

Фонд перевіряв, зокрема, такі показники: обсяг сплачених підприємствами податків у 2012 р. порівняно з показниками, зафіксованими в останній рік перед приватизацією, рівень заробітної плати, кількість робочих місць, а також обсяг інвестицій, що вкладаються у підприємства.

За результатами аналізу, які озвучив Олександр Рябченко, заробітна плата на приватизованих підприємствах зросла на 30%. «Це дуже важливий показник. Це те, по чому люди відчувають ефективність приватизації, користь від неї», — зазначив він.

Крім того, на 60% приватизованих підприємств зросла кількість робочих місць. «Приватна власність швидше пристосовується до нових умов, швидше переорієнтовується, ніж державна. Приватизація дає можливість мати кращий результат», — вважає керівник Фонду держмайна.

За його словами, обраний у 2010 р. приватизаційний курс насамперед передбачає вкладення інвестицій у підприємства. Він зазначив, що обсяг інвестиційних зобов’язань за договорами 2010 — 2013 рр. становить понад третини від обсягу зобов’язань за договорами всього часу приватизації. Загалом до 2018 р. договорами передбачено майже 30 млрд. грн. інвестицій. З них 10,79 млрд. грн. передбачено договорами саме 2010 — 2013 рр.

«Виграш держави від приватизації не полягає тільки в тому, щоб отримати гроші до бюджету від продажу. Виграш у тому, щоб нові можливості, які дає приватизація, приводили до покращення діяльності підприємств. Тоді держава отримує значно більше податків, люди забезпечені роботою, зростає їхня зарплата. У цьому і є сенс приватизації та виграш від неї — фіскальний, економічний, соціальний», — наголосив Олександр Рябченко.


Прес-служба Фонду держмайна України