Новини

«Єдинникам» необхідно зберігати первинні документи

25.02.2013 / 12:36
«Єдинникам» необхідно зберігати первинні документи

Фізичні особи — підприємці — платники єдиного податку зобов'язані зберігати первинні документи, на підставі яких заповнювалася книга обліку доходів і витрат і складалася податкова декларація платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця. До таких документів належить, зокрема, виписка з банку, квитанція, чек або документ довільної форми про готівкову оплату товарів, робіт чи послуг, якщо вони отримувались у громадян або у фізичних осіб — підприємців. Також слід зберігати й інші первинні документи, які використовуються для складання податкової звітності за іншими податками та зборами — у разі їх сплати.

Первинні документи зберігаються не менше 1095 днів з дня подання податкової декларації платника єдиного податку — фізичної особи — підприємця або іншої податкової звітності, для складання якої вони використовуються.

За незбереження первинних документів до платників єдиного податку можуть застосовуватися штрафи в розмірі 510 грн. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн.

Вимоги щодо підтвердження даних, визначених у податковій звітності, регламентовано ст. 44 Податкового кодексу.

Відповідальність за порушення строків зберігання документів установлено ст. 121 цього Кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 18 липня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00
Контактний номер: (044) 501-06-42