Новини
Тема: ПДФО

Порядок оподаткування ПДФО доходу фізичної особи — нерезидента у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру

Який порядок оподаткування податком на доходи фізичних осіб доходу фізичної особи — нерезидента у вигляді винагороди за договором цивільно-правового характеру?


Згідно з пп. 164.2.2 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу включаються суми винагороди та інших виплат, нарахованих (виплачених) платнику податку відповідно до умов цивільно-правового договору.

Відповідно до п. 170.10 ст. 170 цього Кодексу доходи із джерелом їх походження в Україні, що нараховуються (виплачуються, надаються) на користь нерезидентів, оподатковуються за правилами та ставками, встановленими для резидентів (з урахуванням особливостей, визначених деякими нормами цього розділу для нерезидентів).

Згідно з п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу оподаткування доходів, одержаних (крім випадків, визначених у пунктах 167.2 — 167.4 цієї статті) у тому числі, але не виключно, у формі винагород та інших виплат, які виплачуються (надаються) платнику за цивільно-правовими договорами, здійснюється за ставкою 15% бази оподаткування.

У разі якщо загальна сума отриманих платником податку у звітному податковому місяці доходів перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17% суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою, визначеною в абзаці першому цього пункту.

При цьому п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу передбачено, що при нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.

Таким чином, оподаткування доходів, одержаних нерезидентами у формі винагород та інших виплат, які виплачуються (надаються) за цивільно-правовими договорами, здійснюється за ставками 15 та/або 17%. При цьому базою оподаткування вважається нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове соціальне страхування.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua