Новини
Тема: ПДФО

Оподаткування ПДФО винагороди, одержаної за договорами оренди майна

Чи належать договори оренди нерухомого (рухомого) майна з метою оподаткування податком на доходи фізичних осіб до договорів цивільно-правового характеру?


Згідно з нормою глави 58 Цивільного кодексу за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.

Відповідно до ст. 762 глави 58 цього Кодексу за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.

Договір — це домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків (ст. 626 глави 52 Цивільного кодексу).

Наявність саме цивільно-правового договору є необхідною умовою для того, щоб відповідна операція вважалася орендною операцію.

Отже, договори оренди нерухомого (рухомого) майна належать до договорів цивільно-правового характеру.

Відповідно до п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу при нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначається як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

Водночас згідно зі ст. 7 Закону № 2464 базою оподаткування єдиним внеском на загальнообов'язкове державне соціальне страхування є виплати, що включаються до фонду оплати праці, або винагорода, отримана за цивільно-правовою угодою за виконані роботи (послуги), пов'язані з трудовою діяльністю.

Отже, для цілей оподаткування податком на доходи фізичних осіб винагорода, одержана платником податку за договорами оренди нерухомого (рухомого) майна, не зменшується на суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua

«Гарячі лінії»

Дата: 15 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00