Новини
Тема: ПДФО

Оподаткування ПДФО підйомної допомоги, що виплачується військовослужбовцям

Чи оподатковується податком на доходи фізичних осіб підйомна допомога, що виплачується військовослужбовцям при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт?


Згідно з п. 3 ст. 91 Закону № 2011 при переїзді військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, а також тих, хто перебуває на кадровій військовій службі, на нове місце військової служби в інший населений пункт, у зв’язку з призначенням на військову посаду, зарахуванням до військового навчального закладу, термін навчання в якому становить не менше ніж шість місяців, або у зв’язку з передислокацією військової частини їм виплачується, зокрема, підйомна допомога в розмірі місячного грошового забезпечення на військовослужбовця і 50% місячного грошового забезпечення на кожного члена сім’ї військовослужбовця, який переїжджає з ним на нове місце військової служби.

Порядок оподаткування доходів фізичних осіб визначено Податковим кодексом, в якому не передбачено звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, крім сум грошового або майнового утримання чи забезпечення військовослужбовців строкової служби (у тому числі осіб, які проходять альтернативну службу), передбачених законом, які виплачуються з бюджету чи бюджетною установою (пп. 165.1.10 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу).

Відповідно до п. 168.5 ст. 168 Податкового кодексу суми податку на доходи фізичних осіб, що утримуються з грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, особами рядового і начальницького складу органів внутрішніх справ, Державної кримінально-виконавчої служби України, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, державної пожежної охорони, органів і підрозділів цивільного захисту, податкової міліції у зв’язку з виконанням обов’язків несення служби, спрямовуються виключно на виплату рівноцінної та повної компенсації втрат доходів цієї категорії громадян.

Тобто підйомна допомога, що виплачується військовослужбовцям при переїзді на нове місце військової служби в інший населений пункт, включається до складу загального місячного оподатковуваного доходу і підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 15 та/або 17%. При цьому якщо така допомога виплачується за рахунок фонду грошового забезпечення, то сума цієї допомоги підлягає компенсації в розмірі утриманого податку на доходи фізичних осіб.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua