Новини
Тема: Плата за землю

Пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб

Чи передбачено пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв)?


Статтею 281 Податкового кодексу чітко визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано вичерпний перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами.

Проте до цього переліку не включено земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв).

Отже, пільги щодо сплати земельного податку для фізичних осіб за земельні ділянки, що утворилися за рахунок переданих за рішенням відповідної ради земельних часток (паїв), не передбачено і, відповідно, земельний податок за такі ділянки справляється на загальних підставах.

Згідно з п. 281.3 ст. 281 Податкового кодексу від сплати податку звільняються на період дії фіксованого сільськогосподарського податку (ФСП) власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) і землекористувачі за умови передачі земельних ділянок і земельних часток (паїв) в оренду платнику ФСП.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua