Новини
Тема: Плата за землю

Подання декларації в разі укладання протягом року нового договору оренди на ту саму земельну ділянку

Яку декларацію — звітну чи нову звітну — слід подати в разі укладання протягом року нового договору оренди на ту саму земельну ділянку, якщо умови договору не змінено, термін дії попереднього договору закінчився та звітну декларацію подано на строк дії попереднього договору?


Відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають до відповідного органу ДПС за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 цього Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками за місяцями. Подання такої декларації звільняє від обов’язку подання щомісячних декларацій. При поданні першої декларації (фактичний початок діяльності як платника плати за землю) разом з нею подають довідку (витяг) про розмір нормативної грошової оцінки земельної ділянки, а надалі таку довідку подають у разі затвердження нової нормативної грошової оцінки землі.

Платник плати за землю має право подавати щомісяця нову звітну податкову декларацію, що звільняє його від обов’язку подання податкової декларації не пізніше 20 лютого поточного року, протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним (п. 286.3 ст. 286 Податкового кодексу).

Відповідно до п. 286.4 ст. 286 Податкового кодексу за нововідведені земельні ділянки або за новоукладеними договорами оренди землі платник плати за землю подає податкову декларацію протягом 20 календарних днів місяця, що настає за звітним.

Таким чином, у разі укладання протягом року нового договору оренди на ту саму земельну ділянку без змін умов договору (термін дії попереднього договору закінчився та звітну декларацію подано на строк дії попереднього договору) платник плати за землю має право подавати або щомісяця звітну податкову декларацію, або звітну податкову декларацію за рік, починаючи з календарного місяця, в якому фактично виникло право оренди земельної ділянки.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua