Інші податки
Тема: Податки — очима дітей

Податок проростає у достаток

Завершився Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «Податки очима дітей — 2011». Цьогоріч, на відміну від попередніх років, cпочатку нагороди було вручено переможцям завершального етапу творчих змагань, яких керівництво ДПС України запросило на відпочинок до АР Крим. Нині у ДПА в областях в урочистій обстановці нагороджують юні таланти, які стали переможцями другого (регіонального) етапу конкурсу.


У фойє ДПА у Тернопільській області відбувалося щось неймовірне. На кілька днів це приміщення перетворилося на виставковий центр робіт переможців обласного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості «Податки очима дітей — 2011», подивитися які й віншувати переможців поспішали працівники податкової служби, представники мас-медіа, вчителі, батьки, друзі юних творців.

Під час оцінювання журі враховувало актуальність та повноту розкриття податкової тематики, творчий підхід (відсутність копіювання й запозичення тем) та охайність робіт. Відтак визначило 19 найкращих.

Вітаючи юних конкурсантів із перемогою, член журі директор Тернопільської художньої школи Євген Чопик запропонував представникам податкової служби відкрити спеціальну виставкову кімнату з роботами дітей та запрошувати туди несумлінних платників податків. А письменниця Марія Баліцька побажала усім дорослим такого ж свідомого ставлення до сплати податків, як у дітей. Натомість винуватці торжества запропонували гостям оглянути експозицію малюнків і творів декоративно-прикладного мистецтва, а потім прочитали деякі свої поетичні та літературні твори. Власну «Казку про справедливого царя Бюджета», у якій, звісно, добро перемагає зло, розповів учень Вигодської школи Борщівського району Віталій Палагнюк, про подолання негативного явища у суспільстві — виплату зарплати «в конвертах» поетично виклала Ярина Рушанян з м. Підволочиська, поетичну настанову «Сучасникові» дав учень Залозецької школи Зборівського району Володимир Назарчук:

«Із свого до загального вкладай,
Бо з тих краплин свідомих громадян
Податок проростає у достаток».

Загальну атмосферу конкурсу оцінила заступник голови ДПА у Тернопільській області Ірина Вегера, зауваживши, що хоча цьогорічний конкурс податкова служба проводить уже вдев’яте, однак це аніскілечки не згасило запаленого вогника здорового азарту й прагнення дітей сказати своє неповторне й оригінальне слово щодо сплати податків.

«Вражає дорослий погляд дітей на життя, їхнє розуміння економічних проб-лем держави, усвідомлення, що податки — основа формування бюджету держави та соціальної сфери, — зазначила високопосадовець. — Тож вірю, що у майбутньому з них виростуть свідомі громадяни».


Наталія СОРОКА,
головний державний податковий
інспектор ДПА у Тернопільській області