Податок на прибуток

Виробниче підприємство застосовує ставку податку на прибуток 0 відсотків з 01.04.2011 р.

Чи зобов'язане підприємство у I кварталі 2012 р. перераховувати до бюджету суму коштів, що залишилася невикористаною станом на 01.01.2012 р.?

Критерії, що дають право на застосування ставки податку на прибуток 0 відсотків, наведено у п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VI (за текстом — Податковий кодекс).

При цьому абзацом третім п. 152.11 ст. 152 цього Кодексу встановлено, що платники податку, визначені у п. 154.6 ст. 154, зобов'язані спрямувати суми коштів, що не перераховані до бюджету при застосуванні ставки податку на прибуток 0 відсотків, виключно за цільовим призначенням, а саме: на переоснащення матеріально-технічної бази, повернення кредитів, використаних на зазначені цілі, сплату процентів за ними та/або поповнення власних обігових коштів.

У разі якщо кошти, не перераховані до бюджету, використано не за цільовим призначенням, вони зараховуються до бюджету в I кварталі наступного звітного року. Тобто платники податку, що відповідають наведеним у п. 154.6 ст. 154 Податкового кодексу критеріям та користуються «податковими канікулами», в обов'язковому порядку повинні перераховувати до бюджету кошти лише у випадку нецільового їх використання.

Таким чином, якщо станом на 01.01.2012 р. у платника податку, який застосовує ставку 0 відсотків, залишилися невикористаними кошти, то такий платник не перераховує їх до бюджету, а спрямовує за цільовим призначенням відповідно до п. 152.11 ст. 152 Податкового кодексу.

«Гарячі лінії»

Дата: 8 грудня, Четвер
Час проведення: з 14:00 до 16:00