Соціальне страхування

Змінено порядок визначення заробітку при обчисленні пенсій

Постановою № 166 внесено зміни, зокрема, до постанови № 865 в частині визначення заробітку при обчисленні пенсій сільським, селищним головам, їхнім заступникам та іншим керівним працівникам і спеціалістам апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів.

Нагадаємо, що зазначеній категорії спеціалістів постановою № 504 збільшено на 50% розмір посадових окладів, при цьому надбавка за високі досягнення у праці або за виконання особливо важливої роботи, передбачена постановою № 268 (у розмірі до 50% посадового окладу з урахуванням надбавок за ранг та вислугу років), їм не встановлюється.

Згідно зі змінами, внесеними постановою № 166, при обчисленні пенсій сільським, селищним головам, їхнім заступникам та іншим керівним працівникам і спеціалістам апарату сільських і селищних рад та їх виконавчих органів середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років, а також окремих виплат, які не встановлюються відповідно до абзацу третього пп. 1 «в» п. 2 постанови № 268) визначається за вибором особи, яка звернулася за пенсією, за останні 24 календарні місяці роботи підряд, що дає право на цей вид пенсії, перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цих періодів на даній роботі. Середньомісячна сума зазначених виплат за 24 або 60 календарних місяців роботи підряд перед зверненням за пенсією визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат на 24 або на 60. При цьому виплати, одержані до 31.05.2009 р. включно, включаються до заробітної плати для обчислення пенсії без проведення коригування згідно з п. 2 постанови № 865.

За бажанням вищезазначеної категорії осіб, які починаючи з 01.06.2009 р. не мають 24 календарних місяців роботи підряд, що дає право на даний вид пенсії, перед зверненням за пенсією, середньомісячна сума виплат (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років) визначається шляхом ділення загальної суми таких виплат за наявні місяці роботи починаючи з 01.06.2009 р. на кількість таких місяців.

Тобто при обчисленні сільським, селищним головам, їхнім заступникам, іншим керівним працівникам і спеціалістам апарату сільських і селищних рад, їх виконавчих органів пенсій за нормами Закону № 2493 виплати (крім посадових окладів, надбавок за ранг та вислугу років, а також окремих виплат, які не встановлюються згідно з абзацом третім пп. 1 «в» п. 2 постанови № 268), за їх бажанням, можуть бути враховані за такі періоди:

  • за останні місяці роботи підряд перед зверненням за призначенням пенсії починаючи з 01.06.2009 р.;
  • за останні 24 календарні місяці роботи підряд, що дає право на даний вид пенсії, перед зверненням за пенсією або за будь-які 60 календарних місяців такої роботи підряд перед зверненням за пенсією незалежно від наявності перерв протягом цих періодів на даній роботі;
  • для осіб, які на момент виходу на пенсію за нормами Закону № 2493 не перебувають на службі в органах місцевого самоврядування, премія може бути врахована в середньому розмірі, визначеному по відповідній посаді в місяці призначення пенсії.

Крім того, посадовий оклад, надбавка за ранг, вислугу років під час призначення пенсії враховуються в розмірах, установлених на день призначення пенсії.