ПДФО/ВЗ

Сума індексації пенсії не оподатковується

Чи підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб сума індексації пенсії?


Підпунктом «е» пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу визначено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума пенсій або щомісячного довічного грошового утримання, отримуваних платником податку з Пенсійного фонду України чи бюджету згідно із законом, а також з іноземних джерел, якщо відповідно до міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України, такі пенсії не підлягають оподаткуванню чи оподатковуються в країні їх виплати.

Статтею 1 Закону про індексацію визначено, що індексація грошових доходів населення — встановлений законами та іншими нормативно-правовими актами України механізм підвищення грошових доходів населення, що дає можливість частково або повністю відшкодовувати подорожчання споживчих товарів і послуг.

Згідно з положеннями ст. 2 Закону про індексацію індексації підлягають грошові доходи громадян, одержані у гривнях на території України, які не мають разового характеру, зокрема пенсії.

Оскільки індексація пенсій — це законодавчо затверджений механізм підвищення пенсії, то сума її індексації є частиною пенсії.

Отже, з урахуванням норм пп. «е» пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу сума індексації пенсії не оподатковується.