Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
38
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
23.03.2012, № 12

Звітує УПМ ДПС у Харківській області

  • Заходами, проведеними за участю підрозділів УПМ ДПС у Харківській області протягом січня — лютого 2012 р., забезпечено надходження до Державного бюджету України 32,9 млн. грн.
  • У сфері оподаткування викрито 38 злочинів, з яких 36 (95%) — тяжкі та особливо тяжкі.
  • За порушеними кримінальними справами встановлено збитків на суму 25,2 млн. грн., з яких відшкодовано 4,4 млн. грн.
  • Виявлено та припинено незаконну діяльність 1 конвертаційного центру.
  • За участю працівників податкової міліції попереджено 11 фактів необґрунтованої заяви на відшкодування ПДВ з бюджету на суму понад 4,5 млн. грн.
  • Припинено діяльність 8 підпільних цехів з незаконного виготовлення алкогольної продукції.
  • Із незаконного обігу вилучено товарно-матеріальні цінності на загальну суму 5,6 млн. грн., з яких на 3,8 млн. грн. — товари підакцизної групи.

«Конверт» один на трьох

На території Харківської області припинено діяльність конвертаційного центру з обігом коштів понад 120 млн. грн.


Троє зловмисників протягом 2010 — 2012 рр., маскуючи протиправну діяльність під легальний бізнес, займалися незаконною конвертацією коштів для підприємств Харківського регіону з використанням рахунків і реквізитів фіктивних підприємств, відкритих на підставних осіб.

Під час проведення обшуків за адресами розташування офісних приміщень та місцями проживання фігурантів «конверта» вилучено 27 печаток і чекових книжок підконтрольних учасникам злочинної діяльності транзитних підприємств, комп'ютерну техніку, електронні інформаційні носії, що використовувались у протиправній діяльності, на суму 120 тис. грн. та кошти, загальна сума яких становила понад 1,5 млн. грн.

Ліквідація конвертаційного центру дала змогу податківцям знешкодити п'ять ризикових підприємств, які протягом тривалого часу формували схемний податковий кредит підприємствам реального сектора економіки. Тільки за попередніми розрахунками загальна сума незаконно сформованого податкового кредиту з ПДВ для підприємств — користувачів «конверта» становила близько 20 млн. грн.

Проводяться слідчо-оперативні заходи з відшкодування завданих державі збитків у повному обсязі.

«Паперовий» птахопереробний комбінат

Зловмисники здійснювали закупівлю продукції у найбільших підприємств на ринку птахівництва України та реалізовували її через мережу приватних підприємців.


Насправді махінатори співпрацювали з фіктивними підприємствами, що забезпечувало повернення необлікованої готівки шляхом оформлення «зустрічного потоку» — безтоварних операцій з продажу м'яса неіснуючим фірмам. Таким чином, учасники так званого центру мінімізації з метою отримання неконтрольованих сум готівки та заниження реального валового доходу не відображали у бухгалтерському та податковому обліку фактичну реалізацію високоліквідної продукції. Щомісячна виручка від продажу необлікованого товару становила близько 1 млн. грн.

Подібне створення видимості чесного бізнесу не заважало псевдопідприємцям тривалий час працювати злагоджено, отримуючи «легкі» гроші.

З метою припинення незаконної діяльності нелегального центру податковою міліцією Харківського регіону за ініціативою відділу податкової міліції ДПІ у Дзержинському районі м. Харкова було  проведено низку заходів, в результаті яких вилучено понад 193 тис. грн., а також описано товарно-матеріальні цінності на загальну суму понад 600 тис. грн.

Порушено кримінальну справу.


Євгенія БОНДАРЕНКО,
прес-офіцер УПМ  ДПС у Харківській області