Офіційне видання Державної фіскальної служби України
Головна
Розширений пошук
Свіжий номер
39
жовтень 2016
Акценти номера
Податковий календар
Партнери:
23.03.2012, № 12

Індикатор майнового стану і культури

Форми реклами, за допомогою якої податкова спонукає громадян задекларувати доходи, дедалі урізноманітнюються. Як стверджують податківці з різних регіонів, перебіг кампанії декларування доходів, отриманих у 2011 р., свідчить про зростання рівня громадянської зрілості та податкової культури у суспільстві.


Луганщина

Солодкий рекламний хід

У м. Лисичанську до кампанії декларування доходів долучилися кондитери.

Податківці Луганщини намагаються використовувати нестандартні методи, аби залучити до декларування якомога більше громадян та заохотити жителів області звітувати перед державою про свої доходи. Другий рік поспіль податківці співпрацюють з кондитерським цехом ПП «Товмасян», що виготовляє торти за рецептурою і дизайном, спеціально розробленими для кампанії декларування.

«Ми підтримали ініціативу податкової інспекції, адже розуміємо: сплачені в ході кампанії декларування податки спрямують до міського бюджету. А це — додаткові кошти для розвитку Лисичанська», — заявив Сумбат Товмасян.

Солодкий рекламний хід припав до душі городянам. По-перше, тематичні торти одразу привертають увагу покупців. По-друге, автор проекту — підприємець, який на власному досвіді переконався, що чесна конкуренція можлива лише за умови, якщо кожен сплачуватиме належні податки. По-третє, торти виготовлено з натуральних продуктів, без використання консервантів і штучних барвників. А така продукція завжди користується підвищеним попитом споживачів.

На думку голови комісії з проведення реорганізації ДПІ у м. Лисичанську Олександра Легкова, у такий оригінальний спосіб і податківці, і сумлінні бізнесмени ще раз нагадують жителям міста про необхідність задекларувати доходи, отримані за кордоном, від продажу цінних паперів і корпоративних прав, оренди нерухомого майна, отримання спадщини та договорів дарування, обробки земельних ділянок тощо. Спільний проект триватиме до 1 травня. А поки що солодку продукцію із закликом «До 1 травня — час декларувати доходи!» можна придбати в супермаркетах і магазинах м. Лисичанська.

Харківщина

І на землі, і у підземці

Як процес вивчення німецької мови пов’язаний з перебігом кампанії декларування? Про це добре знає харків’янка Світлана Шепель, заслужений вчитель України.

Саме досконале знання іноземної мови стало для вчительки приводом завітати до районної податкової інспекції м. Харкова та подати декларацію про свій майновий стан. Минулого року жінка стала абсолютним переможцем Всеукраїнського конкурсу професійної майстерності «Вчитель року — 2011»
у номінації «Німецька мова» й отримала від обласної та міської влади подарунок — автомобіль «Daewoo SENS». Вартість транспортного засобу Світлана Шепель задекларувала у ДПІ у Московському районі м. Харкова.

«Декларувати свої доходи слід кожному. У такий спосіб ми торуємо шлях до соціальної справедливості та економічного процвітання. Переконана, що, декларуючи доходи, громадянин демонструє громадянську зрілість», — зауважила вчителька у розмові з податківцями. Фахівці податкової служби роз’яснили їй порядок заповнення податкової декларації та допомогли скласти звіт.

А тим громадянам, котрі пересуваються містом не на власних авто, а громадським транспортом, про необхідність декларувати доходи нагадають спеціально встановлені метролайти на балюстрадах ескалаторів харківського метрополітену, станції якого об’єднують усі райони міста.

Ще матеріали на тему:

Податковий калейдоскоп

Усі матеріали розділу: «Це цікаво»