Новини
Тема: Плата за землю

Ставка земельного податку за нелісові землі, зайняті водоймами і болотами

За якою ставкою розраховується земельний податок за нелісові землі, зайняті водоймами і болотами, надані спеціалізованому державному лісогосподарському підприємству для ведення лісового господарства?


Відповідно до ст. 55 Земельного кодексу до земель лісогосподарського призначення належать землі, вкриті лісовою рослинністю, а також не вкриті лісовою рослинністю, нелісові землі, які надано та використовуються для потреб лісового господарства.

До земель водного фонду належать землі, зайняті морями, річками, озерами, водосховищами, іншими водними об’єктами, болотами, а також островами, не зайнятими лісами (ст. 58 Земельного кодексу).

Згідно з пп. 14.1.119 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу нелісові землі — земельні ділянки, зайняті чагарниками, комунікаціями, сільськогосподарськими угіддями, водами і болотами, малопродуктивними землями тощо.

Відповідно до п. 273.2 ст. 273 Податкового кодексу земельний податок за 1 га нелісових земель, які надано у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, розраховується:

  • за сільськогосподарські угіддя — відповідно до ст. 272 цього Кодексу;
  • за ділянки, зайняті виробничими, культурно-побутовими, житловими будинками та господарськими будівлями і спорудами, — відповідно до статей 276 і 280 зазначеного Кодексу.

Щодо оподаткування інших нелісових земель, які надано у встановленому порядку та використовуються для потреб лісового господарства, то для розрахунку сум земельного податку необхідно використовувати відомості державного земельного кадастру щодо класифікації таких земельних ділянок та їх оцінки. Зокрема, якщо земельні ділянки, зайняті водоймами та болотами, за даними державного земельного кадастру належать до земель водного фонду, то земельний податок розраховується відповідно до статей 274 і 280 Податкового кодексу.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу платежів за землекористування
та місцевих податків Управління місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових
платежів Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Катерини ГРИВНАК