Новини
Тема: Плата за землю

Особливості сплати земельного податку садівницьким товариством

Садівницьке товариство має у користуванні земельну ділянку за межами населеного пункту, що підтверджується державним актом на право користування земельною ділянкою. У державному акті зазначено загальну площу земельної ділянки та окремо площу під багаторічними насадженнями. Як правильно оподатковувати землі товариства?


Статтею 272 Податкового кодексу встановлено ставки земельного податку за земельні ділянки сільськогосподарських угідь (незалежно від місцезнаходження), а саме: ставки за 1 га сільськогосподарських угідь встановлюються у відсотках від їх нормативної грошової оцінки у таких розмірах:

  • для ріллі, сіножатей та пасовищ — 0,1;
  • для багаторічних насаджень — 0,03.

Пунктом 277.2 ст. 277 Податкового кодексу встановлено, що ставка податку за земельні ділянки, надані садівницьким товариствам, у тому числі зайняті садовими та/або дачними будинками фізичних осіб (за межами населених пунктів), встановлюється у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по АР Крим або по області.

Враховуючи зазначене, садівницьке товариство на підставі даних державного земельного кадастру повинно самостійно відповідно до п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу обчислити суму податкового зобов’язання щодо земельного податку на поточний рік, за сільськогосподарські землі (багаторічні насадження) за ставкою 0,03% від нормативної грошової оцінки цих земель (пп. 272.1.2 п. 272.1 ст. 272 Податкового кодексу), за інші землі — за ставкою 5% від нормативної грошової оцінки одиниці площі ріллі по області (п. 277.2 ст. 277 цього Кодексу).


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу платежів за землекористування
та місцевих податків Управління місцевих, ресурсних, рентних та неподаткових
платежів Департаменту оподаткування юридичних осіб ДПС України Катерини ГРИВНАК