Соціальне страхування
Тема: Пенсійне і соціальне забезпечення

Призначення пенсій відповідно до Закону про держслужбу

Чоловік має дев’ять років стажу держслужби, ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС категорії 2. Після досягнення 18.01.2011 р. 50-річного віку йому призначено пенсію за віком відповідно до Закону про пенсійне страхування. У лютому 2012 р. стаж держслужби становитиме 10 років. Чи матиме він право на призначення пенсії згідно із Законом про держслужбу?


Статтею 3 Закону про держслужбу з 01.10.2011 р. передбачено, що на одержання пенсії держслужбовців мають право, зокрема, чоловіки, які досягли віку 62 роки, за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої ст. 28 Закону про пенсійне страхування
(для чоловіків — 35 років), у тому числі стажу держслужби не менше ніж 10 років, та які на час досягнення зазначеного віку працювали на посадах держслужбовців, а також особи, які мають не менше ніж 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад держслужбовців, незалежно від місця роботи на час досягнення зазначеного віку. Пенсія держслужбовцям призначається в розмірі 80% від суми їх заробітної плати, з якої було сплачено єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, а до 01.01.2011 р. — страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

До досягнення віку 62 роки право на пенсію за віком мають держслужбовці — чоловіки 1955 року народження і старші після досягнення ними такого віку:

  • 60 років — які народилися по 31 грудня 1952 р.;
  • 60 років 6 місяців — які народилися з 1 січня 1953 р. по 31 грудня 1953 р.;
  • 61 рік — які народилися з 1 січня 1954 р. по 31 грудня 1954 р.;
  • 61 рік 6 місяців — які народилися з 1 січня 1955 р. по 31 грудня 1955 р.

Тобто право на призначення пенсії згідно з нормами Закону про держслужбу чоловік набуде після досягнення віку 62 роки за умови, що станом на зазначену дату працюватиме на посаді держслужбовця або матиме 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад держслужбовців.