Соціальне страхування

Нарахування єдиного внеску на суму допомоги по вагітності та пологах

Чи є об’єктом для нарахування й утримання єдиного внеску сума допомоги по вагітності та пологах?


Статтею 7 Закону про ЄСВ для роботодавців установлено, що єдиний внесок нараховується на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону про оплату праці, та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами, а також на суму оплати перших п’яти днів тимчасової непрацездатності, що здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Згідно з пп. 4.3.5 п. 4.3 Інструкції № 21-5 визначення видів виплат, що належать до основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних і компенсаційних виплат, при нарахуванні єдиного внеску передбачено Інструкцією № 5, відповідно до якої допомога по вагітності та пологах не входить до фонду оплати праці, тому така допомога не є об’єктом для нарахування та утримання єдиного внеску.