Соціальне страхування
Тема: ЄСВ

Сплата єдиного внеску за іноземних працівників

Чи зобов’язане представництво іноземної компанії, розташоване на території України, сплачувати єдиний внесок за працівників-іноземців?


Відповідно до п. 1 частини першої ст. 4 Закону про ЄСВ платниками єдиного внеску є дипломатичні представництва і консульські установи іноземних держав, філії, представництва й інші відокремлені підрозділи іноземних підприємств, установ та організацій (у тому числі міжнародні), розташовані на території України.

Крім того, платниками єдиного внеску визначено громадян України та осіб без громадянства, які працюють у дипломатичних представництвах і консульських установах іноземних держав, філіях, представництвах, інших відокремлених підрозділах іноземних підприємств, установ та організацій (зокрема, міжнародних), розташованих на території України.

Іноземні громадяни, які працюють у представництвах іноземних підприємств, розташованих на території України, не віднесені Законом про ЄСВ до платників єдиного внеску та не підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню.