Новини
Тема: Податок на прибуток

Страхування професійної відповідальності

Чи зараховуються до складу витрат страхові платежі підприємства, що здійснює медичну практику за договорами страхування професійної відповідальності лікарів (медичного персоналу), які перебувають у трудових відносинах з цим підприємством? Чи зараховуються до складу витрат страхові платежі підприємства за договорами страхування відповідальності цього підприємства перед третіми особами (пацієнтами) за дії лікарів (медичного персоналу), які перебувають у трудових відносинах з цим підприємством?


Відповідно до пп. 140.1.6 п. 140.1 ст. 140 Податкового кодексу до складу витрат включаються будь-які витрати зі страхування, зокрема: фінансових, кредитних та інших ризиків платника податку, пов’язаних із провадженням ним господарської діяльності, в межах звичайної ціни страхового тарифу відповідного виду страхування, що діє на момент укладення такого страхового договору, за винятком страхування життя, здоров’я або інших ризиків, пов’язаних з діяльністю фізичних осіб, що перебувають у трудових відносинах з платником податку, обов’язковість якого не передбачено законодавством, або будь-яких витрат зі страхування сторонніх фізичних чи юридичних осіб.

Відповідно до п. 19 ст. 7 Закону про страхування в Україні здійснюється обов’язкове страхування медичних та інших працівників державних і комунальних закладів охорони здоров’я та державних наукових установ (крім тих, які працюють в установах і організаціях, що фінансуються з Державного бюджету України) на випадок захворювання на інфекційні хвороби, пов’язаного з виконанням ними професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження збудниками інфекційних хвороб.

Отже, страхові платежі з обов’язкового страхування медичних працівників, які перебувають у трудових відносинах з державними і комунальними закладами охорони здоров’я, включаються до складу витрат підприємств.

Щодо включення страхових платежів підприємства до складу витрат за договорами страхування відповідальності перед третіми особами за дії лікарів, які перебувають у трудових відносинах з цим підприємством, то такі платежі до складу витрат підприємства не включаються.