Новини
Тема: Податок на прибуток

Компенсація за використання автомобіля

Підприємство для виконання виробничих завдань використовує автомобіль, який належить його працівнику. Договір оренди не оформлено. Чи включається до складу витрат підприємства сума компенсації за використання автомобіля?


Відповідно до пп. 139.1.1 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу не включаються до складу витрат платника податку на прибуток витрати, не пов’язані з провадженням його господарської діяльності, а саме витрати на фінансування особистих потреб фізичних осіб, за винятком виплат, передбачених статтями 142 і 143 цього Кодексу.

Статтею 142 Податкового кодексу визначено особливості складу витрат на виплати фізичним особам згідно з трудовими договорами та договорами цивільно-правового характеру, а ст. 143 — особливості віднесення до складу витрат платника податку сум внесків на соціальні заходи.

Отже, оскільки компенсація витрат на використання автомобіля, який перебуває у власності працівника підприємства, є фінансуванням особистих потреб фізичної особи, то зазначені виплати не включаються до складу витрат такого підприємства.