Новини
Тема: Податок на прибуток

Податковий облік операції з передачі товарів між головним офісом та філіями

Як відображаються в податковому обліку операції з передачі товарів між головним офісом та філіями, які не є окремими юридичними особами?


Відповідно до пп. 14.1.202 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу продаж (реалізація) товарів — це будь-які операції, що здійснюються згідно з договорами купівлі-продажу, міни, поставки та іншими господарськими, цивільно-правовими договорами, що передбачають передачу прав власності на такі товари за плату або іншу компенсацію незалежно від строків її надання, а також операції з безоплатного надання товарів.  Не вважаються продажем товарів операції з надання товарів у межах договорів комісії (консигнації), інших цивільно-правових договорів, які не передбачають передачі прав власності на такі товари.

Таким чином, враховуючи, що операції з передачі товарів між головним офісом та філіями, які не є окремими юридичними особами, не призводять до переходу права власності, такі операції не вважаються продажем та не є об’єктом оподаткування податком на прибуток.