Новини
Тема: Податок на прибуток

Облік витрат, здійснених до 01.04.2011 р.

Підприємство має залишок ТМЦ, придбаних до 01.04.2011 р., у тому числі у фізичної особи — підприємця на спрощеній системі оподаткування, які підпали під дію п. 5.9 ст. 5 Закону про прибуток. Виготовлення продукції з цих ТМЦ та її реалізація відбулися після 01.04.2011 р. Підпунктом 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу заборонено відносити до складу витрат вартість товарів, матеріалів та послуг, придбаних у фізичної особи — підприємця на спрощеній системі оподаткування. Чи поширюється ця заборона на товари, матеріали та послуги, які були придбані до 01.04.2011 р., але не брали участі в оподаткуванні?


Слід зазначити, що у разі придбання товарів, матеріалів, послуг у фізичної особи — підприємця, яка перебуває на спрощеній системі оподаткування, відповідно до пп. 139.1.12 п. 139.1 ст. 139 Податкового кодексу не включаються до складу витрат витрати, не пов’язані з провадженням господарської діяльності, а саме: витрати, понесені у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, що сплачує єдиний податок (крім витрат, понесених у зв’язку з придбанням робіт, послуг у фізичної особи — платника єдиного податку, яка здійснює діяльність у сфері інформатизації).

Тому витрати, понесені у зв’язку з придбанням до 01.04.2011 р. товарів (робіт, послуг) та інших матеріальних і нематеріальних активів у фізичної особи — підприємця, яка сплачує єдиний податок, не включаються до складу витрат підприємства після цієї дати.