Новини
Тема: ПДФО

Працівник, який працює за трудовим договором і отримує заробітну плату, має право на застосування податкової соціальної пільги

Працівник працює на підприємстві на 0,5 ставки (ставка 1700 грн.) неповний робочий день. Чи можна надавати йому податкову соціальну пільгу?


Підпунктом 169.2.1 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу встановлено, що податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку місячного доходу у вигляді заробітної плати лише за одним місцем його нарахування (виплати).

Статтею 56 КЗпП визначено випадки, в яких може встановлюватися неповний робочий день, зокрема за угодою між працівником і власником або уповноваженим ним органом. Оплата праці в цих випадках провадиться пропорційно відпрацьованому часу або залежно від виробітку. Робота на умовах неповного робочого дня не тягне за собою будь-яких обмежень обсягу трудових прав працівників.

Таким чином, якщо працівник працює на підприємстві на 0,5 ставки (неповний робочий день) за трудовим договором (контрактом) і отримує заробітну плату у визначенні Податкового кодексу, то він має право на застосування до нарахованої заробітної плати податкової соціальної пільги, встановленої пп. 169.1.1 п. 169.1 ст. 169 Податкового кодексу за умови дотримання вимог цієї статті.