Новини
Тема: ПДФО

Цінні подарунки підлягають оподаткуванню ПДФО за умови, якщо їх вартість перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати

За плідну та сумлінну працю установа нагороджує своїх працівників цінними подарунками (годинниками, пам’ятними монетами тощо). Чи вважаються такі одноразові заохочення додатковим благом? Якщо так, то як оподатковується вартість таких подарунків?


Відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 цього Кодексу) у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Підпунктом 14.1.47 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу встановлено, що додаткові блага — це кошти, матеріальні чи нематеріальні цінності, послуги, інші види доходу, що виплачуються (надаються) платнику податку податковим агентом, якщо такий дохід не є заробітною платою та не пов’язаний з виконанням обов’язків трудового найму або не є винагородою за цивільно-правовими договорами (угодами), укладеними з таким платником податку (крім випадків, прямо передбачених нормами розділу IV цього Кодексу).

Якщо додаткові блага надаються у негрошовій формі, сума податку об’єкта оподаткування обчислюється за правилами, визначеними п. 164.5 ст. 164 Податкового кодексу (пп. 164.2.17 п. 164.2 цієї статті).

Водночас пп. 165.1.39 п. 165.1 ст. 165 цього Кодексу встановлено, що до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається вартість дарунків (а також призів переможцям і призерам спортивних змагань), якщо їх вартість не перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць), встановленої на 1 січня звітного податкового року, тобто в 2011 р. — 470,50 грн., за винятком грошових виплат у будь-якій сумі.

Згідно з пп. «б» п. 176.2 ст. 176 Податкового кодексу вищезазначені доходи, отримані платниками податку, відображаються податковим агентом у податковому розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку за формою № 1ДФ.

Отже, заохочення працівників у вигляді цінних подарунків (годинників, пам’ятних монет тощо) є додатковим благом, яке надається в негрошовій формі та підлягає оподаткуванню ПДФО за умови, якщо їх вартість перевищує 50% однієї мінімальної заробітної плати (у розрахунку на місяць).