Новини
Тема: ПДФО

При визначенні граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, враховуються виплати за листками непрацездатності

Якщо працівник, який користується загальною податковою соціальною пільгою, у звітному місяці отримав крім заробітної плати ще й лікарняні, як застосувати податкову соціальну пільгу?


Відповідно до пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 Податкового кодексу якщо платник податку отримує доходи у вигляді заробітної плати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за час відпустки або перебування платника податку на лікарняному, то з метою визначення граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги, та в інших випадках їх оподаткування такі доходи (їх частина) належать до відповідних податкових періодів їх нарахування.

Згідно з пп. 165.1.1 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу виплати, пов’язані з тимчасовою втратою працездатності, включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку.

Водночас абзацом другим пп. 169.2.3 п. 169.2 ст. 169 Податкового кодексу встановлено, що податкову соціальну пільгу не можна застосовувати до інших, ніж заробітна плата, доходів платника податку

Відповідно до п. 1 ст. 35 Закону № 2240 допомога по тимчасовій непрацездатності надається застрахованій особі у формі матеріального забезпечення, яке повністю або частково компенсує втрату заробітної плати (доходу), у разі настання в неї одного зі страхових випадків, визначених зазначеною статтею.

Отже, виплати за листками непрацездатності (оплата перших п’яти днів тимчасової непрацездатності за рахунок коштів роботодавця та допомога по тимчасовій непрацездатності) з метою оподаткування ПДФО прирівнюються до заробітної плати і враховуються при визначенні граничної суми доходу, що дає право на отримання податкової соціальної пільги. Зазначені суми включаються до складу місячного оподатковуваного доходу платника податку і оподатковуються з урахуванням норм п. 164.6 ст. 164 Податкового кодексу.