Новини
Тема: ПДФО

Оплачена підприємством частина вартості путівки, надана працівнику на лікування, підлягає оподаткуванню ПДФО

Працівник отримав від підприємства, на якому працює, путівку до санаторію на лікування. До каси підприємства працівником було сплачено 30% вартості путівки, ще 30% вартості було погашено за рахунок коштів фонду соцстрахування, а 40% підприємство оплатило за рахунок власних коштів. Чи оподатковується ПДФО частина вартості путівки, яку оплатило підприємство за власний рахунок?


Підпунктом 14.1.56 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу встановлено, що доходи — це загальна сума доходу платника податку від усіх видів діяльності, отриманого (нарахованого) протягом звітного періоду в грошовій, матеріальній або нематеріальній формах як на території України, її континентальному шельфі, у виключній (морській) економічній зоні, так і за їх межами.

Відповідно до пп. «е» пп. 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається дохід, отриманий платником податку як додаткове благо (крім випадків, передбачених ст. 165 цього Кодексу), зокрема у вигляді вартості безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг), визначеної за правилами звичайної ціни, а також суми знижки звичайної ціни (вартості) товарів (робіт, послуг), індивідуально призначеної для такого платника податку.

Згідно з пп. 165.1.35 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються такі доходи, як вартість путівок на відпочинок, оздоровлення та лікування, у тому числі на реабілітацію інвалідів, які надаються йому безоплатно або зі знижкою (у розмірі такої знижки), зокрема, за рахунок коштів відповідного фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Таким чином, якщо 30% вартості путівки на лікування працівника сплачено за рахунок фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування, то такі 30% вартості наданої йому путівки не підлягають оподаткуванню.

Водночас 40% вартості путівки на лікування, які підприємство оплатило за рахунок власних коштів, розглядається як додаткове благо, надане роботодавцем найманому працівнику, з відповідним його оподаткуванням.