Новини
Тема: Адміністрування податків

Порядок оскарження податкового повідомлення-рішення, прийнятого за розглядом первинної скарги

До якого вищого органу державної податкової служби (Державної податкової служби України чи державних податкових адміністрацій в АР Крим, областях, містах Києві чи Севастополі) необхідно оскаржувати податкове повідомлення-рішення, прийняте за розглядом первинної скарги на збільшення (зменшення) суми грошового зобов’язання?


Відповідно до п. 56.6 ст. 56 Податкового кодексу у разі коли контролюючий орган приймає рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків, такий платник податків має право звернутися протягом 10 календарних днів, наступних за днем отримання рішення про результати розгляду скарги, зі скаргою до контролюючого органу вищого рівня.

Згідно з п. 14 Положення № 1001 орган державної податкової служби при розгляді скарги платника податків перевіряє правомірність нарахування, здійсненого органом державної податкової служби, у випадках, визначених Податковим кодексом, або прийняття будь-якого рішення органу державної податкової служби, що оскаржується, і приймає одне з таких рішень, зокрема:

  • скасовує у певній частині податкове повідомлення-рішення про визначення суми грошового зобов’язання платника податків або будь-яке інше рішення органу державної податкової служби, яке оскаржується, і не задовольняє скаргу платника податків у певній частині;
  • збільшує суму грошового зобов’язання або податкового боргу.

Зменшену або збільшену суму грошового зобов’язання (податкового боргу) може бути оскаржено платником податків у порядку і строки, визначені Положенням № 1001.

При цьому відповідно до п. 3.4 Порядку № 985 якщо за результатами адміністративного або судового оскарження грошове зобов’язання, зменшення (збільшення) суми бюджетного відшкодування
та/або зменшення від’ємного значення об’єкта оподаткування податком на прибуток або від’ємного значення суми податку на додану вартість:

  • збільшується, то крім раніше надісланого податкового повідомлення-рішення направляється окреме податкове повідомлення-рішення на суму збільшення;
  • зменшується, то до платника податків направляється податкове повідомлення-рішення, яке містить зменшену суму грошового зобов’язання.

Отже, у разі коли контролюючий орган приймає рішення про повне або часткове незадоволення скарги платника податків, і за розглядом первинної скарги приймається окреме податкове повідомлення-рішення на збільшену суму грошового зобов’язання чи податкове повідомлення-рішення на зменшену суму грошового зобов’язання, такий платник податків має право звернутися протягом законодавчо визначених строків зі скаргою до контролюючого органу вищого рівня, тобто до Державної податкової служби України.


Єдина база податкових знань, www.sta.gov.ua