Новини

Олександра Клименка призначено на посаду Голови Державної податкової служби України

Нового керівника податкового відомства 8 листопада поточного року представив колективу Прем’єр-міністр України Микола АЗАРОВ.


Зі словами подяки глава уряду звернувся передусім до Віталія Захарченка, який досі був очільником ДПС України, а нині Указом Президента України призначений міністром внутрішніх справ України, і подякував за плідну працю на цій посаді, наголосивши на тому, що «за час керівництва податковим відомством Віталій Захарченко привніс у роботу податкової служби системність, порядок й активно сприяв стабільному наповненню бюджетів усіх рівнів. Це дало змогу країні вирішити цілу низку соціально-економічних проблем».

Під час представлення нового керівника податкової служби Прем’єр-міністр України зауважив, що перед тим як бути призначеним очільником ДПС, Олександр Клименко займав високі посади в цьому відомстві. Тому, висловив сподівання Микола Азаров, завдання, що стоять перед податковою службою на найближчий період, виконання яких потребує злагодженої і системної роботи усіх підрозділів, буде виконано.

ДОВІДКА

КЛИМЕНКО Олександр Вікторович, Голова Державної податкової служби України, народився 16 листопада 1980 р. у м. Макіївці Донецької області.
Закінчив Донецький державний університет управління за спеціальністю «Фінанси» (магістр фінансів). У лютому 2010 р. отримав другу вищу освіту — закінчив Дніпропетровське регіональне відділення Національної академії управління при Президентові України (магістр державного управління).
У 1997 — 2005 рр. працював на посадах, у тому числі керівних, у комерційних структурах.
У 2005 — 2010 рр. — заступник начальника спеціалізованої державної податкової інспекції по роботі з великими платниками податків у м. Донецьку.
Із травня 2010 р. — перший заступник голови ДПА у Донецькій області.
Із вересня 2010 р. — голова ДПА у Донецькій області.
Із 18 лютого 2011 р. — заступник Голови Державної податкової служби України.
Із 7 листопада 2011 р. — Голова Державної податкової служби України.
Кандидат економічних наук.
Державний радник податкової служби ІІІ рангу. 

Зокрема, Прем’єр-міністр України акцентував на необхідності продовжувати діалог з бізнесом. «Нам слід пам’ятати, що наші підприємці, наш бізнес перебувають у непростій ситуації, коли у світі відбуваються такі складні процеси. Але бізнес повинен продовжувати працювати». Микола Азаров зазначив, що підтримує створення в державній податковій службі підрозділів по роботі з великими платниками податків. При цьому він наголосив, що податківці не повинні допускати ситуацій, коли з бізнесу стягують податки наперед або нараховують неіснуючі штрафні санкції. «Дуже важливо зараз не придушити роботу бізнесу»,— зауважив високопосадовець.

Ще один надзвичайно важливий напрям діяльності Державної податкової служби України — робота з відшкодування ПДВ. Зі слів глави уряду, ця робота активно ведеться протягом двох років, і за цей період проблему частково вдалося вирішити. «Ми зняли напругу, пов’язану із заборгованістю з виплати ПДВ. У поточному році продовжено позитивну динаміку — ПДВ відшкодовано майже вдвічі більше», — зазначив Микола Азаров і додав, що незаплановані витрати з бюджету, пов’язані з судовими рішеннями по виплаті пільг і пенсій певним категоріям громадян, значно ускладнили проблему. Водночас Премєр-міністр України наголосив, що нині спостерігається активізація тіньових схем. «Ми свого часу ці схеми прикрили, але зараз вони розгортаються знову, а це «відмивання» грошей з державного бюджету». Також, за словами Миколи Азарова, «необхідно посилити роботу з адміністрування акцизного податку. Це стосується не лише нафтопродуктів, а й таких підакцизних товарів, як лікеро-горілчані вироби, тютюн». Глава уряду зауважив, що існують проблеми і з адмініструванням пенсійних внесків. Це питання тісно пов’язане зі сплатою податків на доходи фізичних осіб, з адмініструванням заробітної плати.

З його слів, одним із важливих чинників роботи податкової служби є боротьба за виведення зарплати з «тіні» та сплата пенсійних внесків усіма, хто повинен це робити.

«Тоді ми зможемо і пенсію підняти, й поліпшити соціальне забезпечення працівників категорій, які фінансуються з бюджету», — зазначив Прем’єр міністр України.

Колишній очільник ДПС Віталій Захарченко подякував колективу відомства, який допомагав йому розпочати системне перетворення служби, працювати активно і плідно, й побажав Олександру Клименку «продовжувати цю реформу й модернізувати податкову службу в ефективний інструмент, який забезпечить стабільні надходження до бюджету й водночас зможе захистити права та інтереси підприємців».


Сергій ЦИГІПА,
tsyhipa@visnuk.com.ua