Новини

Платникам — сприятливі умови

Міжнародних експертів задовольняють темпи впровадження Програми модернізації державної податкової служби України.

З 7 по 11 листопада 2011 р. у ДПС України працювала місія Світового банку з питань реалізації Програми модернізації. Підбиття підсумків роботи міжнародних спостерігачів та визначення подальших кроків у напрямі модернізації податкової служби відбулося 11 листопада поточного року під час зустрічі заступника Голови ДПС України Сергія ЛЕКАРЯ з керівником проекту «Програма модернізації державної податкової служби України» від Світового банку Мунавером Султаном КВАДЖЕЮ. «Для нас питання модернізації — основне, адже створення сприятливих умов для діяльності платників, покращення податкового сервісу означає збільшення надходжень до бюджетів усіх рівнів», — наголосив Сергій Лекарь.


Враховуючи те, що І етап багаторічної Програми модернізації розраховано до 30 червня 2012 р., податківці докладають максимум зусиль для його своєчасного виконання. «Сподіваємося, що ви побачили зміни в податковій службі за останній час, — зазначив заступник Голови ДПС України. — Нам важливо почути ваші зауваження й пропозиції, адже чимало змін на краще супроводжуються певними проблемами. Втім, ми намагаємося їх вирішити і створити таку атмосферу спілкування платників із податківцями, за якої кількість безпосередніх контактів між ними була б якомога меншою».

Задля цього створюються електронні податкові кабінети для платників, розробляються механізми спрощення сплати податків, у тому числі за допомогою  електронних карток. Також постійно вдосконалюється ризикоорієнтована система відбору платників для проведення перевірок. «Керівництво служби прийняло принципове рішення зменшити кількість перевірок суб’єктів господарювання, зокрема малого бізнесу. Це — красномовне свідчення намірів податківців не втручатися зайвий раз у їх роботу», — акцентував увагу присутніх Сергій Лекарь. Так, під час останньої селекторної наради Голова ДПС України Олександр Клименко доручив у ІV кварталі поточного року скоротити кількість перевірок на 59%.

«Нас задовольняє темп реалізації Програми модернізації, узятий останнім часом. І неабияку роль у цьому процесі відіграли злагоджені дії керівництва відомства і Департаменту розвитку та модернізації державної податкової служби», — констатував керівник проекту «Програма модернізації державної податкової служби України» Мунавер Султан Кваджа. За його словами, вдалося виконати основне завдання, що перешкоджало впровадженню Програми, — скоординувати роботи за контрактами «Податковий блок» та «Управління документами».

Відзначили експерти й успішну діяльність контакт-центру Інформаційно-довідкового департаменту ДПС. Його робота зацікавила представників податкових служб багатьох держав: запозичувати досвід українських податківців у цьому напрямі приїжджали колеги з Молдови, Латвії, Російської Федерації, на 22 листопада 2011 р. заплановано візит працівників органів ДПС із Казахстану. Також відвідали контакт-центр фахівці з Угорщини і Словаччини, що є доказом правильно організованої роботи із запитами платників податків.

На думку представників Світового банку, позитивні зрушення відбулися в адмініструванні ПДВ, зокрема запровадженні відшкодування сум податку в автоматичному режимі. «Загалом досягнутий вами рівень роботи надихає на те, щоб працювати ще завзятіше, — поділився враженнями Мунавер Султан Кваджа. — Успішне виконання І фази Програми, власне, і полягає у створенні сприятливих умов для діяльності платників податків та успішного переходу до її ІІ фази». Він висловив переконання, що під керівництвом Олександра Клименка працює сильна команда професіоналів, яка спроможна виконати вчасно та якісно всі завдання, передбачені Програмою модернізації.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@ukr.net

Місія представників Світового банку у ДПС України