Інші податки
Тема: Історія, сьогодення та майбутне податкової служби

Нинішньому поколінню податківців є в кого повчитися

17 листопада 2011 р. ВГО «Асоціація ветеранів Державної податкової служби України» святкує п’яту річницю від дня заснування.


Роль ветеранів у становленні та розвитку податкової служби надзвичайно велика, адже саме ці люди закладали підвалини державної податкової служби, формували колективи перших структурних підрозділів, докладали багато зусиль, аби податкова служба була високопрофесійною, здатною виконувати найскладніші завдання держави.

Створення в 2006 р. Всеукраїнської громадської організації «Асоціація ветеранів Державної податкової служби України» (далі — Асоціація) свідчить про повагу й турботу керівництва відомства про людей, які тривалий час працювали у податковій службі. Згідно зі статутом Асоціація — це організація захисту в першу чергу соціальних інтересів ветеранів Державної податкової служби України, яка не залежить від будь-яких політичних партій i рухів, співпрацює з органами державної влади та місцевого самоврядування. Асоціація діє на засадах добровільності, самоврядування, законності, гласності, рівноправності її членів, а головною метою її діяльності є сприяння забезпеченню соціальної справедливості, пріоритет загальнолюдських цінностей, всебічний захист законних прав, соціальних, економічних та інших інтересів її членів.

Відповідно до чинного законодавства Асоціація може представляти й захищати свої права та інтереси, відстоювати їх у державних, відомчих органах i громадських організаціях, проводити пошук фінансових, матеріальних, інтелектуальних ресурсів для підтримки ветеранів і членів їх сімей, консолідувати зусилля з міжнародними громадськими організаціями за зміцнення дружби між народами, взаємодіяти з іншими громадськими організаціями з розробки та здійснення програм щодо надання матеріальної допомоги ветеранам, піклуватися про збереження пам’ятників і меморіалів захисникам Вітчизни, працівникам Державної податкової служби України, які загинули під час виконання службових обов’язків, пропагувати службові традиції тощо.

В Україні налічується 10 125  пенсіонерів-податківців і ветеранів, які об’єдналися у 417 осередків. Переважно це громадяни, які 30 — 40 років життя присвятили службі у фінансовій та податковій структурах. Усі вони відомі як відмінні спеціалісти — компетентні вольові люди, що мають авторитет і шану в суспільстві. За їхніми плечима — багаторічний досвід і визнання. Вони заслуговують на увагу молодих податківців і керівників підрозділів податкової служби всіх рівнів.

Серед членів організації — ветерани війни та праці, заслужені працівники, пенсіонери підрозділів ДПС України, які, з одного боку, потребують елементарного людського спілкування, моральної підтримки, а з іншого — й досі займають активну життєву позицію, готові до посильної трудової та громадської діяльності.

Із запровадженням Податкового кодексу України перед державною податковою службою постала низка нових кардинальних завдань, зокрема налагодження прозорих відносин із платниками податків, автоматичне відшкодування ПДВ, перехід на електронну форму звітності, безконтактне спілкування податкового інспектора і платника, перебудова роботи офісів з обслуговування великих платників податків, створення сприятливих умов для діяльності малого бізнесу, посилення боротьби з тіньовою економікою, реструктуризація податкової системи та інші важливі завдання.

Наші ветерани не лише мають достатньо сил протистояти різноманітним труднощам, а й володіють потужним інтелектуальним потенціалом. Вони щиро прагнуть ділитися своїми знаннями, мудрістю з молодими колегами. Символічно, що фахівці своєї справи ветерани-податківці підставляють своє плече податковій службі у нинішній досить складний етап роботи, адже наразі дуже важливо використати їх досвід і компетентність щодо системного підходу до вирішення складних податкових завдань.

Молодь бере за взірець життя й досвід старших колег-податківців, слідує їх мудрим настановам, пам’ятає, що з плином часу також колись ітиме на заслужений відпочинок. Зрештою, реорганізаційні зміни у податковій сфері стали можливими завдяки могутньому фундаменту, створеному податківцями старшого покоління — нашими вчителями й наставниками. Вони не боялися труднощів і самовіддано вирішували проблеми у ті складні часи, коли створювалася податкова служба. І нині, на етапі активного реформування діяльності ДПС України, ветерани не залишаються осторонь загальної справи. Їх високий інтелект, набутий досвід відіграватимуть важливу роль у налагодженні ефективної роботи державної податкової служби.

Ентузіазм та ініціативність таких активістів ветеранського руху, як Олександр Котькало, Григорій Бондаренко, Ельвіра Єрмолаєва, Олексій Чуприна, Марта Волощук, Віктор Бордовський та інші, гідні наслідування. Вкрай важливо, аби голови регіональних осередків Асоціації брали активну участь у діяльності органів податкової служби і мали реальний вплив на місцях, перебуваючи, приміром, на посадах радників голів обласних податкових адміністрацій або у статусі членів колегій.

Розширити коло членів Асоціації можна завдяки активнішому залученню до організації працюючих ветеранів. Таким чином, ветеранська громада надалі розвиватиме своє гуманітарне спрямування і поступово розширюватиме консультативні та просвітницькі функції, що є актуальним під час імплементації норм Податкового кодексу України.

Упродовж п’яти років від дня заснування Асоціація зарекомендувала себе не лише як центр захисту прав та інтересів податківців старшого покоління, які перебувають на заслуженому відпочинку, а й як потужний колектив професіоналів, чий досвід є надійним підґрунтям для майбутніх перспективних перетворень. Загалом в Асоціації є шляхетна мета — підтримувати тих, хто своє трудове життя присвятив мобілізації фінансових ресурсів до державної скарбниці, хто стояв біля витоків створення податкової системи незалежної України.


Ветерани ДПС України