Новини

При розробці Державного бюджету України на 2012 рік враховано норми Податкового кодексу

Верховною Радою України схвалено у першому читанні проект закону від 15.09.2011 р. № 9000 «Про Державний бюджет України на 2012 рік». За основу для розрахунку показників держбюджету взято песимістичний сценарій, який передбачає консервативні оцінки щодо тенденцій зростання економіки України в наступному році.


Дохідну частину проекту бюджету на 2012 р. розроблено на основі реформованого податкового законодавства. Зокрема, відповідно до Податкового кодексу України враховано введення з 1 липня 2012 р. податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та особливості формування деяких видів податків.

Так, ставку податку на прибуток підприємств у 2012 р. буде знижено до 21% (у 2011 р. вона становить 23%). Продовжено дію податкових канікул для новостворених та малих підприємств і галузевих пільг для підприємств легкої, суднобудівної та літакобудівної промисловості, підприємств з надання готельних послуг тощо.

Крім того, враховано особливості формування податку на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг) та підвищення ставок акцизного податку на коньяк на 35% з 1 січня 2012 р.

Загалом при формуванні бюджету-2012 використовувались основні напрями бюджетної політики на наступний рік, серед яких, зокрема, інтенсифікація процесу стягнення податкового боргу, своєчасне бюджетне відшкодування ПДВ тощо.

На офіційному веб-сайті ДПС України (www.sta.gov.ua) розміщено банер «Обговорюємо проект Державного бюджету на 2012 рік» з гіперпосиланням на відповідну сторінку Урядового порталу.