Новини

Кроки до досконалості

Податківці продовжують працювати над тим, щоб іноземні інвестори щодня відчували покращення бізнес-клімату в Україні.

Про це повідомив Голова ДПС України Олександр КЛИМЕНКО під час зустрічі з Надзвичайним і Повноважним Послом Фінляндії в Україні Ар’єю МАККОНЕН. «Ми максимально відкриті й прагнемо оперативно вирішувати проблеми, які сьогодні хвилюють бізнес, — зазначив Олександр Клименко. — За основу роботи податкової служби ми взяли вислів: досконалість не знає меж. Саме до досконалості й прямуємо».


Оскільки податкова служба є чи не найвідповідальнішою за регулювання бізнес-клімату структурою, то, на думку головного податківця, для роботи інвесторів в Україні потрібно передбачити максимально комфортні умови, зрозумілі правила податкової поведінки і вимоги, які висуває до них держава. «Це наше завдання», — наголосив Олександр Клименко.

За його словами, 2012 р. проголошено роком зміни філософії діяльності податкової. «Ми відходимо від фіскальних методів роботи і стаємо сервісною службою. Для нас дуже важливо забезпечити надання платникам податків якомога більше якісних послуг», — уточнив високопосадовець.

Серед останніх здобутків нашої держави у сфері оподаткування Надзвичайний і Повноважний Посол Фінляндії в Україні Ар’я Макконен відзначила існування такого єдиного кодифікованого документа, як Податковий кодекс, дію системи автоматичного відшкодування ПДВ, зменшення кількості перевірок. «Питання відшкодування ПДВ — ключове для фінських компаній, так само, як природним є їх бажання справедливого поводження», — наголосила дипломат.

У свою чергу Олександр Клименко назвав автоматичне відшкодування ПДВ досить успішним сервісом для платників. У ст. 200 Податкового кодексу чітко виписано критерії, що, з одного боку, дають право на автоматичне відшкодування, з іншого — не призводять до якихось різночитань букви закону. «Щодо старих боргів з повернення сум податку, то ми їх визнаємо і в разі, якщо не маємо сумнівів у правомірності формування підприємствами податкового кредиту з ПДВ, поступово відшкодовуємо. Це — пріоритетний напрям роботи, адже ми дбаємо про імідж податкової служби», — поінформував керівник відомства.

Зменшення кількості перевірок є своєрідним кроком довіри до платників податків. У 2011 р. порівняно з попереднім роком перевірками було охоплено на 53% менше підприємств, і аналогічна тенденція зберігатиметься в 2012 р. «Ми автоматизуємо чимало процедур податкового супроводження, завдяки чому можемо здійснювати податковий контроль дистанційно, не відволікаючи платника від його завдання з розвитку бізнесу», — пояснив Олександр Клименко.

Також він розповів, що нині розробляються як ключові показники ефективності відомства, так і п’ятирічна стратегія діяльності служби з урахуванням усіх кращих світових трендів податкових служб близького й далекого зарубіжжя. Задля модернізації ДПС України у такий спосіб до співпраці залучено провідних консультантів у сфері оподаткування.

Реформується служба і зсередини. Триває становлення центрального офісу з обслуговування великих платників податків, податкове супроводження в якому здійснюватиметься за високими стандартами якості. «Бізнес уже неодноразово встиг переконатися: сказане мною слово — це зобов’язання, яке виконується. Проблеми, що вирішуються між нами й платниками, — не завжди з приємних, але це наша робота. Запорука успіху в ній — готовність до діалогу й високий ступінь порозуміння сторін», — підсумував Голова ДПС України.


Ольга ГЕРМАНОВА,
germanova@visnuk.com.ua