Новини

м. Севастополь

м. Севастополь

Торік чимало новаторських змін у податковому законодавстві торкнулися такого бюджетоформуючого джерела, як податок на прибуток. Чи позначилися зниження ставки оподаткування, спрощення порядку нарахування амортизації, запровад-ження значної кількості податкових пільг на обсягах надходжень цього податку? Приміром, статистика результатів адміністрування податку на прибуток у м. Севастополі за 2011 р. виглядає досить позитивно.

Загальна сума річного збору податку є рекордною для регіону — 232 млн. грн. Порівняно з попереднім роком надход-ження збільшилися на 69%, або 95 млн. грн. У цілому за 2011 р. платниками Севастопольського регіону задекларовано податкових зобов’язань з прибутку до зведеного бюджету на суму 245 млн. грн., що перевищує показник попереднього року на 33%. А в абсолютному вираженні ця сума становить 61 млн. грн.

Голова ДПС у м. Севастополі Юрій Карпов заявив, що, на його думку, позитивні результати досягнуто насамперед за рахунок нових правил оподаткування, що сприяло руйнуванню деяких схем ухилення від оподаткування та зближенню податкового й бухгалтерського обліку.

«З 1 січня 2012 р. передбачено черговий етап зниження ставки податку на прибуток на 2% (з 23 до 21%), — акцентував Юрій Карпов. — Тому в 2012 р. головним резервом наповнення бюджету з податку на прибуток стане робота з підприємствами, що систематично декларують збитки. Крім об’єктивних причин часто-густо таке декларування є своє-рідною мінімізацією податкових зобов’язань.

Ми змінюємо модель роботи податкової служби й готові довіряти, але незаконних методів ведення бізнесу не допустимо. На сьогодні робота відомства планується за принципом максимального невтручання в діяльність сумлінних платників податків».


За матеріалами ДПС у м. Севастополі