Інші податки
Тема: Податковий калейдоскоп

Лідери 25 країн ЄС підписали податково-бюджетну угоду

Лідери 25 країн Євросоюзу підписали податково-бюджетну угоду, що передбачає посилення контролю над витратою бюджетних коштів і розмірами державного боргу. Велика Британія й Чехія відмовилися приєднатися до даного документа.


Нагадаємо, 13 січня нинішнього року на саміті в Брюсселі всі члени Євросоюзу, крім Великої Британії та Чехії (25 з 27 країн), схвалили проект податково-бюджетної угоди, яка набере чинності з 1 січня 2013 р. Необхідно, щоб до цього моменту її ратифікували щонайменше 12 країн ЄС.

Проект нового союзу бюджетної стабільності був розроблений на саміті ЄС 9 грудня 2011 р. Угода передбачає введення санкцій щодо країн, дефіцит бюджету яких перевищуватиме 3%, і визначає первинний дефіцит на рівні 0,5%.

Також угода передбачає юридичну відповідальність європейських держав за невиконання програми проведення погодженої податкової й бюджетної політики, що буде відображено на законодавчому рівні через виправлення до існуючих європейських конвенцій.

За підсумками саміту прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон відмовився підписувати договір про створення Бюджетно-податкового союзу, до якого Велика Британія в підсумку не увійшла. Це рішення прем’єр-міністра викликало низку протиріч у правлячій коаліції Консервативної та Ліберально-демократичної партій.

Після підписання Бюджетний пакт надходить в 25 країн ЄС на ратифікацію. Ірландія оголосила, що проведе з цього приводу загальнонаціональний референдум.