Інші податки
Тема: Податковий борг

Застосування адміністративного арешту майна

Чи може відсутність свідоцтва про державну реєстрацію суб’єктів господарювання бути підставою для застосування адміністративного арешту майна?


Згідно з початковою редакцією Податкового кодексу пп. 94.2.4 п. 94.2 ст. 94 глави 9 розділу ІІ передбачалося, що у разі з’ясування обставини, пов’язаної з відсутністю свідоцтва про державну реєстрацію суб’єктів господарювання, застосовувався адміністративний арешт майна.

Відповідно до пп. 94.2.4 п. 94.2 ст. 94 розділу ІІ чинного Податкового кодексу (зі змінами, внесеними пп. 5 п. 3 частини І Закону № 3205 та пп. 30 п. 1 частини І Закону № 3609), починаючи з 06.08.2011 р адміністративний арешт майна може бути застосовано, якщо з’ясовується, що відсутні документи, які підтверджують державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців відповідно до закону.

Отже, починаючи з 06.08.2011 р. підставою для застосування адміністративного арешту майна не може бути відсутність свідоцтва про державну реєстрацію суб’єктів господарювання.