Інші податки
Тема: Податковий борг

Нотаріальне посвідчення операції з продажу на біржі майна, що перебуває у податковій заставі

Чи підлягають нотаріальному посвідченню операції з продажу на біржі майна, що перебуває у податковій заставі?


Згідно з п. 95.21 ст. 95 Податкового кодексу операції з продажу визначеного у цій статті майна на біржових торгах, аукціонах не підлягають нотаріальному посвідченню.

Також відповідне положення підтверджується ст. 15 Закону № 1956, якою передбачено, що угоди, зареєстровані на біржі, не підлягають нотаріальному посвідченню.

Відповідно до ст. 657 Цивільного кодексу договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Отже, операції з продажу на біржі майна, що перебуває у податковій заставі, не підлягають нотаріальному посвідченню.