Новини

До ефективності — через модернізацію

У м. Києві відбулося засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації та контролю за реалізацією проекту «Модернізація Державної податкової служби України — 1». Учасники засідання обговорили нюанси реалізації основної стадії проекту в частині розробки та впровадження інформаційних систем.


На засіданні зазначалося, що нинішній процес модернізації економіки України та прискорення її розвитку навряд чи можна уявити без упровадження в організацію роботи податківців сучасних технологій, адже саме від цього залежить, наскільки комфортно в Україні почуватимуться суб’єкти господарювання. Програмою модернізації податкової служби передбачено низку заходів, спрямованих на підвищення ефективності її роботи та здобуття довіри  суспільства до її діяльності. Зокрема, упродовж 8 місяців, що залишилися до завершення проекту, заплановано вдосконалити систему обслуговування платників податків, яка передбачатиме індивідуальний підхід до кожного клієнта, спрощення процедур реєстрації платників і подання податкової звітності, максимальну прозорість.

«Сьогодні в роботі податкової служби використовуються прогресивніші Інтернет-технології, нові методи роз’яснювальної роботи, зокрема відео-семінари, присвячені розгляду окремих видів податків, та Інтернет-конференції. Для залучення якнайширшого кола громадськості до реформування податкової системи на веб-сайті ДПС України створено розділ «Регуляторна політика» та діє форум інтерактивного спілкування.

Ми будуємо якісну та інформаційно розвинуту податкову службу з впровадженням програм комп’ютеризації та максимальної автоматизації всіх процесів адміністрування податків», — зазначив на засіданні заступник Голови ДПС України Сергій Лекарь.

Зі слів директора Департаменту розвитку та модернізації ДПС України, секретаря Міжвідомчої робочої групи з питань координації та контролю за реалізацією проекту «Модернізація Державної податкової служби України — 1» Олега Охтеня, комплексне інформаційне забезпечення процесів оподаткування передбачає створення центрів обробки даних, єдиного національного офісу для роботи з великим бізнесом, запровадження електронної картки платника податків та електронного кабінету. Створена інформаційна система дасть змогу перейти від обміну паперовими документами до оперативного обміну даними. Ключовим питанням для ДПС України на сьогодні є налагодження процесу отримання/передачі податкової інформації в режимі онлайн, що дасть змогу зробити ефективнішим процес обміну інформацією, а інформацію — актуальною.

Учасники засідання Міжвідомчої робочої групи з питань координації та контролю за реалізацією проекту «Модернізація Державної податкової служби України — 1» затвердили оновлений склад групи зі змінами, що відбулися у зв’язку з реорганізацією центральних органів виконавчої влади відповідно до Указу Президента України від 09.12.2010 р. № 1085/2010 «Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади», доручили ДПС України направити офіційні запити до органів державної влади з пропозицією розпочати спільну роботу з налагодження процесу отримання/передачі інформації в режимі онлайн, розробити плани спільних заходів, спрямованих на налагодження процесу отримання/передачі інформації в режимі онлайн та розпочати їх виконання.


Сергій СОБУЦЬКИЙ,
serhiy@visnuk.com.ua