Новини

Кримінальний відблиск чорного золота

Окремі політичні сили використовують громадські організації для власного піару.

Про це заявив перший заступник начальника податкової міліції — начальник Головного управління податкової міліції ДПС України Василь Коваль, коментуючи представникам засобів масової інформації ситуацію щодо обшуку у приміщенні громадського об’єднання ветеранів-афганців «Ніхто крім нас».


З його слів, працівники податкової міліції під час проведення обшуку діяли відповідно до чинного законодавства.

«Жодних протиправних дій, про які заявляють деякі народні депутати, податкові міліціонери не чинили. Обшук проводився в рамках закону. Жодні документи, які не мають відношення до справи і стосуються діяльності громадських організацій, не вилучалися та не копіювалися», — наголосив Василь Коваль.

Про деталі проведеного обшуку журналістів поінформував перший заступник начальника податкової міліції — начальник Головного слідчого управління податкової міліції ДПС України Анатолій Яковинець. Він зазначив, що обшук проводився на виконання доручення слідчого відділу податкової міліції ДПА у Донецькій області та постанови одного із судів м. Макіївки в рамках розслідування кримінальної справи.

Наразі УПМ ДПА у Донецькій області розслідується кримінальна справа щодо керівників одного з донецьких підприємств вугільної галузі за несплату податків в особливо великих poзмірах.

Податківці встановили, що посадові особи цього підприємства впродовж 2009 р. ухилилися від сплати податків шляхом відображення в податковому обліку з ПДВ підприємства безтоварних операцій з придбання товарно-матеріальних цінностей у суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності, у результаті чого державному бюджету завдано збитків на cyму близько 2,8 млн. грн.

Також у ході проведення заходів установлено, що керівники вугледобувного підприємства в порушення вимог п. 5 ст. 9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» здійснювали без наявності ліцензії видобуток корисних копалин (вугілля) з родовищ, які мають загальнодержавне значення та включені до Державного фонду родовищ корисних копалин.

За результатами слідчо-оперативних заходів виявлено та вилучено документи бухгалтерського, податкового обліку, записи чорнового обліку, комп’ютерну техніку. Установлено, що середньодобовий видобуток вугілля на зазначеному підприємстві становить 80 — 100 т. Описано вугільну продукцію (620 т) на загальну суму понад 2,1 млн. грн.

Розслідування справи й привело податківців до столичного офісу об’єднання «Ніхто крім нас».

«Обшук проводився у присутності представника громадського об’єднання, який і підписав відповідний протокол. До того ж він не заявив про порушення та зловживання силою, яких би припускалися працівники податкової міліції. Тому весь ажіотаж, створений навколо цієї події, був штучним, спрямованим на самопіар окремих осіб», — зазначив Василь Коваль.

Він також акцентував, що нині податкова міліція часто стикається з випадками, коли шахраї прикривають свої злочинні дії вивісками різних громадських організацій.

Ураховуючи резонанс, який викликала ця подія у засобах масової інформації, податкова служба організувала службову перевірку для з’ясування всіх обставин справи. У разі встановлення порушень у діях податкової міліції буде вжито відповідних заходів.


За матеріалами прес-служби ДПC України