Новини

Кожна гривня — на вагу золота

Понад 200 тис. грн. податків щомісяця забезпечує кожен податківець Ковельської МДПІ. Для Ковельського і Турійського районів, які обслуговує інспекція, це — непоганий показник.


Комфортні умови для бізнесу

Сергей КондратюкНачальник Ковельської МДПІ Сергій Кондратюк, переглядаючи свіжу пресу, натрапив на матеріал про роботу Роменської МДПІ. «Оце молодці роменчани, — похвалив колег керівник інспекції, — зібрати з початку року 1,6 млрд. грн. надходжень до держбюджету — про таке ми можемо лише мріяти. Наші ж податкові бюджети куди скромніші. Підприємств-платників, які сплачують за місяць 80 — 100 тис. грн. податків, на пальцях можна перелічити. Але працювати з ними доводиться не менше, ніж тим же сумчанам, оскільки кожна гривня — на вагу золота. Тож ми всіляко намагаємося створити для «годувальників бюджету» комфортні умови».

Певних позитивних результатів ковельські податківці вже досягли: з початку року до держбюджету від платників Ковельського та Турійського районів надійшло 28 млн. грн., що майже на 2,2 млн. грн. більше, ніж у 2010 р. Особливо це стосується податку на прибуток, адже замість запланованих 9,3 млн. грн. зібрали 9,8 млн. грн. У місцевому бюджеті 70% усіх зборів забезпечив податок на доходи фізичних осіб. У січні — вересні його надходження становили близько 67 млн. грн., що майже на 10 млн. грн. більше, ніж у минулому році за відповідний період.

До першої декларації

Сергій Кондратюк наголосив на поліпшенні роботи податківців із платниками податків. Зустрічі з керівниками підприємств, проведення семінарів з платниками податків, спільні засідання з органами влади та органами місцевого самоврядування, проведення «гарячих ліній» і «круглих столів» — це вже стало нормою для працівників Ковельської МДПІ. Живе спілкування з тими, хто щодня працює над наповненням бюджету, є завжди корисним, адже отримуєш свіжу інформацію про роботу підприємства — суб’єктів підприємницької діяльності, можеш оперативно допомогти платнику вирішити проблемне питання. Тому цікавими стали тематичні передачі щодо оподаткування на каналі телевізійного центру «Ковель» (програма «Ми та податки», яка виходить в ефір щосереди) та матеріали в рубриці з податкової тематики в місцевій газеті «Вісті Ковельщини».

Водночас діяльність податкової є принциповою відносно тих платників, які намагаються сплачувати податки не в повному обсязі, — так званих мінімізаторів. «Заради справедливості зазначу, що таких у нас, на Ковельщині, практично немає, — розповідає Сергій Кондратюк, — бо кожен платник тут — як на долоні. Скористатися незаконною схемою мінімізатор може лише до першої декларації».

Курс — на середньодержавний показник

Працівники інспекції постійно контролюють підвищення податкового навантаження щодо податку на прибуток і ПДВ, доведення їх до загальнодержавного показника. У Ковельській МДПІ працюють групи по роботі з підприємствами — мінімізаторами зі сплати цих двох основних податків, працівники яких здійснюють постійний моніторинг фінансових можливостей платників податків щодо збільшення надходжень. На підставі такого аналізу розроблено конкретну програму дій (для роботи з кожним суб’єктом підприємницької діяльності), спрямовану на забезпечення нарахування та сплати податку на прибуток від зазначеної категорії платників у розмірах, тотожних їх валовим доходам, і ПДВ у розмірах не нижче середньогалузевого рівня податкового навантаження. Цей аналіз став предметом розмови керівників Ковельської МДПІ з керівниками підприємств, які не досягли середньообласного рівня податкового навантаження.

«Сьогодні ми помічаємо зміни на краще у роботі платників податків, — наголосив Сергій Кондратюк. — Приємно, наприклад, що до списку претендентів на автоматичне відшкодування ПДВ серед 24 підприємств України потрапило і одне ковельське. Причому маловідоме в області. Хоча для нас несподіванкою це не було. ТОВ «БВК-Трейд» наполегливо йшло до «автоматичного визнання». Від податкової, інших контролюючих служб фірма не має жодних претензій і нарікань. Працює відкрито, чітко дотримується законності, своєчасно та в повному обсязі сплачує податки. До речі, ТОВ «БВК-Трейд» співпрацює із сусідньою нам Білоруссю у сфері машинобудування. Завдяки цій фірмі отримало замовлення ще одне наше підприємство ПАТ «Ковельсільмаш». Тобто крім сумлінної сплати податків до плюсів можна зарахувати ще й забезпечення роботою іншого нашого виробника».

Сучасний рівень обслуговування

Ковельська МДПІ власного приміщення не має, тому кілька поверхів їй доводиться орендувати. Це створює певні незручності для відвідувачів, але податківці такий дискомфорт намагаються компенсувати уважним ставленням до платників. Зокрема, запровадивши електронне обслуговування. «Без Інтернету, — розповідає начальник Ковельської МДПІ, — сьогодні навіть жителі глухого села не уявляють свого існування. За допомогою електронного зв’язку простіше здійснювати комунальні платежі, поповнювати рахунки мобільного телефону, а також сплачувати податки. Електронна форма звітності виключає допущення арифметичних помилок, тому підприємців у її перевагах уже не потрібно переконувати. Люди приходять до нас, скоріше, з проханням допомогти їм пришвидшити процес співпраці. І ми допомагаємо».

При цьому податківці м. Ковеля й самі постійно навчаються. Робота у податковій службі, як в одній із державних структур, потребує підвищення фахового рівня. Крім того, служба перебуває у постійному реформуванні, яке, як переконані в інспекції, йде лише на користь. «Сьогодні у Ковелі працює дружний колектив податківців, — підсумовує розмову Сергій Кондратюк. — За останні роки він значно омолодився. Молодь у нас активна та старанна, тому й результати роботи інспекції позитивні. Також слід відзначити відділ податкової міліції, який обслуговує не лише Ковель, Ковельський і Турійський райони, а й Камінь-Каширський, Ратнівський, Старовижівський, Шацький, Любомльський та Володимир-Волинський райони Волинської області. До активу податкових міліціонерів можна віднести виявлені оперативним шляхом підпільні кондитерські цехи (вже порушено кримінальну справу), нелегальні складські приміщення, факти контрабанди цигарок. Працювати з такими професіоналами приємно та цікаво.

До речі, я в податковій службі — з 1995 року. Хоч сам ковельчанин, але тривалий час працював в інших районах Волині, зокрема, очолював колективи у Старій Вижівці, Любомлі, Шацьку, Камені-Каширському… Набутий там досвід сьогодні стає в пригоді. У 2008 році повернувся до Ковеля на посаду першого заступника начальника Ковельської МДПІ, а з 2009 року очолюю колектив податківців. Усі разом наполегливо працюємо над своєчасним і належним наповненням державної скарбниці».


Олександр КРЮЧКОВ,
krolmi@ukr.net