Новини
Тема: ПДФО

Оподаткування поворотної фінансової допомоги

Як оподатковуються суми поворотної фінансової допомоги?


Відповідно до пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 02.12.2010 р. № 2755-VІ (за текстом — Податковий кодекс) фінансова допомога — це фінансова допомога, надана на безповоротній або поворотній основі. Поворотна фінансова допомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, який не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, та є обов’язковою до повернення.

Згідно з пп. 165.1.31 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включаються: основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому; основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

При цьому якщо сума поворотної фінансової допомоги не повертається платником податку у визначений у договорі термін, то вона включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу такого платника податку та оподатковується за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 цього Кодексу.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу адміністрування
податків з доходів фізичних осіб Департаменту оподаткування
фізичних осіб ДПС України Валентини ПАСТУШЕНКО