Новини
Тема: ПДФО

Оподаткування сум, сплачених роботодавцем на користь професійно-технічного навчального закладу

Чи включається до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку сума, сплачена роботодавцем на користь професійно-технічного навчального закладу?


Відповідно до пп. 165.1.21 п. 165.1 ст. 165 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається сума, сплачена роботодавцем на користь вітчизняних вищих та професійно-технічних навчальних закладів за фізичну особу, але не вище розміру, визначеного в абзаці першому пп. 169.4.1 п. 169.4 ст. 169 цього Кодексу (у 2011 р. — 1320 грн.) на кожний повний або неповний місяць підготовки чи перепідготовки такої фізичної особи, незалежно від того, чи перебуває ця особа у трудових відносинах з роботодавцем, але за умови, що вона уклала з ним письмовий договір (контракт) про взяті зобов’язання з відпрацювання у такого роботодавця після закінчення вищого та/або професійно-технічного навчального закладу й отримання спеціальності (кваліфікації) не менше ніж три роки.

Якщо працівник припиняє трудові відносини з роботодавцем протягом періоду такого навчання або до закінчення третього календарного року від року, в якому закінчується таке навчання, сума, сплачена як компенсація вартості навчання, прирівнюється до додаткового блага, наданого такому працівнику протягом року, на який припадає таке припинення трудових відносин, і підлягає оподаткуванню у загальному порядку.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу адміністрування
податків з доходів фізичних осіб Департаменту оподаткування
фізичних осіб ДПС України Валентини ПАСТУШЕНКО