Новини
Тема: ПДФО

Оподаткування сум страхових внесків, сплачених підприємством за медичне страхування своїх найманих працівників

Чи оподатковується сума страхових внесків, сплачених підприємством за медичне страхування своїх найманих працівників?


Добровільне страхування — це страхування, яке здійснюється на основі договору між страхувальником і страховиком. Зокрема, до такого страхування належить медичне страхування (безперервне страхування здоров’я), що визначено ст. 6 Закону України від 04.10.2001 р. № 2745-ІІІ «Про страхування».

Відповідно до пп. 164.2.16 п. 164.2 ст. 164 Податкового кодексу до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включається сума страхових платежів (страхових внесків, страхових премій), сплачена будь-якою особою-резидентом за платника податку чи на його користь.

Таким чином, сума страхових внесків, які сплачуються роботодавцем за медичне страхування своїх найманих працівників, вважається додатковим благом платника податку та підлягає оподаткуванню за ставками, визначеними п. 167.1 ст. 167 Податкового кодексу.


«Гаряча лінія» за участю начальника відділу адміністрування
податків з доходів фізичних осіб Департаменту оподаткування
фізичних осіб ДПС України Валентини ПАСТУШЕНКО