Новини
Тема: ПДФО, Перевірки та відповідальність

Чи застосовується відповідальність за невідображення державним службовцем у додатку 7 до податкової декларації доходів членів сім’ї?

Відповідно до ст. 13 Закону України від 16.12.93 р. № 3723-XII «Про державну службу» (далі — Закон № 3723) особа, яка претендує на зайняття посади державного службовця третьої — сьомої категорій, подає за місцем майбутньої служби довідку органу державної податкової служби про подану податкову декларацію. У податковій декларації зазначаються відомості про доходи та зобов’язання фінансового характеру, в тому числі за кордоном, а у додатку до податкової декларації — відомості про членів сім’ї.

Особа, яка претендує на зайняття посади державного службовця першої та другої категорій, повинна зазначити в податковій декларації також відомості про належні їй та членам її сім’ї нерухоме та цінне рухоме майно, вклади в банках і цінні папери.

Додаток 7 до податкової декларації заповнюють та подають лише державні службовці, посадові особи органів місцевого самоврядування, особи, які претендують на зайняття посад державного службовця або в органах місцевого самоврядування; судді, кандидати на обрання суддею, народні депутати України, кандидати на пост Президента України, кандидати у депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, міських рад та на посаду сільського, селищного, міського голови.

При цьому такі особи у випадках та обсягах, визначених законами, заповнюють та подають лише додаток 7 до податкової декларації без заповнення і подання податкової декларації та додатків 1 — 6 до неї.

У разі якщо обов’язок щодо подання податкової декларації для зазначених осіб встановлено розділом IV Податкового кодексу, такі особи також заповнюють і подають декларацію та відповідні додатки до неї (п. 3 Інструкції № 1395).

Отже, враховуючи те, що додаток 7 до податкової декларації має інформаційний характер, відповідальності за незазначення у ньому інформації про доходи членів сім’ї державного службовця чинним законодавством не передбачено.


«Гаряча лінія» за участю заступника директора Департаменту —
начальника Управління адміністрування податків на доходи фізичних осіб

Департаменту оподаткування фізичних осіб ДПС України Сергія НАУМОВА